VoleybolunAdresi.com

FIVB 2016 Dünya Ligi 2’nci Seviye A Grubu Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

FIVB 2016 Dünya Ligi 2’nci Seviye A Grubu Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

FIVB 2016 Dünya Ligi İkinci Seviye A Grubu basın toplantısı İzmir Volley Hotel toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, FIVB Supervisor Wojcıech Czayka, A Erkek Milli Takımımız Başantrenörü Emanuele Zanını, Takım Kaptanı Ulaş Kıyak, Slovakya Milli Takımı Başantrenörü Mıroslav Palgut, Takım Kaptanı Emanuel Kohut, Hollanda Milli Takımı Başantrenörü Gıdo Vermeulen, Takım Kaptanı Jasper Dıefenbach, Portekiz Milli Takımı Başantrenörü Francisco Santos ve Takım Kaptanı Alexandre Ferreıra katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu ‘’ Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz, sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Türkiye olarak ilk kez Dünya Ligi’nde ikinci seviyede mücadele edeceğiz. Bundan dolayı ülkemiz adına çok mutluyum. Milli Takımımızın hedefi şuan bulunduğumuz ikinci seviyeden bir üst seviyeye çıkmaktır. Kendi ülkemizde oynayacağımız karşılaşmalardan güzel sonuçlar ile ayrılıp, Mısır ve Çin’de iyi sonuçlar alarak Portekiz’de düzenlenecek dörtlü finale katılmak istiyoruz. Takımımıza sonsuz güveniyoruz’’ dedi.

İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu tüm takımlara hoş geldiniz diyerek şunları söyledi: “Öncelikle bu organizasyonu kentimize kazandıran Türkiye Voleybol Federasyonu’na ve bu desteği veren FIVB’ye teşekkür ediyorum.  Değerli basın mensuplarından rica ediyorum; İzmir voleybolumuza alt yapılarda birçok oyuncu kazandırmıştır. Voleybolun sevdirilmesi adına bu bizim elimize geçen iyi bir fırsattır. Bu turnuvanın tanıtımı yapmakta voleybol severleri tribünlere davet etmeniz öncelikle isteğimizdir.  Bu organizasyonun bir tekrarını yeniden kentimizde görmeyi arzu ediyorum.’’

FIVB Supervisor’ı  Wojcıech Czayka “FIVB Başkanı Ary Graça adına tüm takımları ve hakemleri selamlıyorum. Hepiniz hoşgeldiniz. Türkiye Voleybol Federasyonu’na misafirperverliği için teşekkür ediyorum. Eminim ki çok iyi maçlar izleyeceğiz, çok iyi bir turnuva olacak. tekrar teşekkür ediyorum’’ dedi.

A Erkek Milli Takımımız Başantrenörü Emanuele Zanini ‘’Çok heyecanlıyız bu turnuva sayesinde kendi seviyemizi ölçmüş olacağız. Dünya Ligi’nin yeni formatı oldukça heyecan verici ve pek çok takıma katılım şansı veriyor. Böylesi bir turnuvaya katılım şansı elde ettiğimiz için çok mutluyuz. Dünya Ligi’nde üçüncü katılışımız. Daha önce iki defa üçüncü seviyede yer aldık ancak tarihimizde ilk defa ikinci seviyede mücadele edeceğiz.  Dünya sıralamasında daha üst seviyelere tırmanmak için iyi bir fırsat. Hazırlığımız uzun bir süreçti, zorlu anlar yaşadık. Ancak hazırlığımızın karşılığını sahada vereceğimiz performans ile göstermek istiyoruz. Hedefimiz elbette iyi oynamak bu turnuvanın sonunda Portekiz’de yer almak istiyoruz. Orada iyi bir sonuç alıp bir üst seviyeye çıkmak istiyoruz’’ dedi.  Takım Kaptanı Ulaş Kıyak ‘’ Hepinize buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Misafirlerimize Türkiye’ye, İzmir’e geldikleri için teşekkür ediyorum, hoş geldiniz.  İki defa Dünya Ligi’nde mücadele ettik ancak üçüncü seviyeydi.  Şimdi ikinci seviyede daha üst takımlarla daha ciddi karşılaşmalar oynayacağımız için çok heyecanlıyım. Amacımız dörtlü finale katılmak. Çok uzun bir süreç olacak. Hem ülke bazında üst üste üç maç ve hem de üç ülkede maçlar oynanacak.  Fiziksel ve zihinsel olarak üst seviyede geçeceğini düşündüğüm bir turnuva olacak. Buna en iyi şekilde hazırlandık. Bu çalışmalarımızın karşılığını sahada alacağımıza inanıyorum. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

Portekiz Milli Takımı Başantrenörü Francisco Santos ‘”Herkese merhaba. En önemli şey öncelikle kendimizi bir takım olarak geliştirmek. Çünkü burada bulunan takımlar arasında en şanslı olan biziz, dörtlü final bizim ülkemizde düzenlenecek. Bu yüzden şimdiki hedefimiz diğer takımları tanımak ve takımımızı dörtlü final için hazır hale getirmek’’ dedi.  Takım Kaptanı Alexandre Ferreıra ‘’ Benim görüşlerimde koçumun görüşleriyle neredeyse aynı.  Çalışmak için buradayız ve kazanmak için geldik.  Fakat esas hedefimiz dörtlü finallere hazırlanmak. Grup maçları süresince kondisyon ve teknik anlamda hazır hale gelmek istiyoruz’’ dedi.

Hollanda Milli Takımı Başantrenörü Gıdo Vermeulen ‘’Türkiye gibi bir voleybol ülkesine her gelişimizde kendimizi çok iyi hissediyoruz, burada çok iyi ağırlandığımızı düşünüyoruz. 6 haftadır bu müsabakalar için hazırlanıyoruz. Yeni kurulmuş ve çoğunlukla genç oyunculardan oluşan bir ekibimiz var. Üç zorlu maç oynayacağız ve bu sırasıyla üç hafta daha devam edecek. Güzel sonuçlarla ayrılacağımızı umuyorum. Türkiye Voleybol Federasyonu’na teşekkür ediyorum’’ dedi.  Takım Kaptanı Jasper Dıefenbach “Koçumuzun da söylediği gibi maçları heyecanla bekliyoruz. Kulüp sezonu sona erdikten sonra çalışmaya başladık. Şu anda hangi seviyede olduğumuzu bende merak ediyorum. Bu hafta sonu üç Avrupa takımı ile oynayacağız. Bu maçlar Avrupa’da hangi seviyede olduğumuzu göstermesi açısından belirleyici olacak. İlk maçımızı Slovakya’ya karşı takımla ilgili iyi hislerim var bu maçları heyecanla bekliyoruz’’ dedi.

Slovakya Milli Takımı Başantrenörü Mıroslav Palgut ‘’ Dünya Ligi’nin ikinci seviyesinde oynayacağımız için mutluyuz ve heyecanlıyız. 23 Mayıs’ta hazırlıklarımıza başladık. Slovenya ve  Finlandiya takımlarına karşı hazırlık maçları oynadık. Tecrübeli oyuncularımızdan yoksun bir şekilde geldik. Sadece takım kaptanımız en tecrübeli olarak aramızda bulunuyor. Bu turnuvayı orta ve genç jenerasyon için iyi bir fırsat olarak görüyoruz. Kendi seviyeleri açısından iyi bir fırsat olacak onlar için’’ dedi.  Takım Kaptanı Emanuel Kohut ‘”Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Şu anda bir jenerasyon değişikliği aşamasındayız. Oyunumuzu geliştirmeye çalışıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini burada sergileyeceğiz. “

2016 FIVB World League müsabakaları 16-17-18 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nda oynanacak. Müsabaka programı şöyle;

TARİH TV YER SAAT A TAKIMI B TAKIMI
17 Haziran 16 Cum A Spor İzmir (Atatürk) 14:30 Hollanda Slovakya
17 Haziran 16 Cum A Spor İzmir (Atatürk) 17:30 TÜRKİYE Portekiz
18 Haziran 16 Cmt A Spor İzmir (Atatürk) 14:30 Portekiz Hollanda
18 Haziran 16 Cmt A Spor İzmir (Atatürk) 17:30 TÜRKİYE Slovakya
19 Haziran 16 Paz A Spor İzmir (Atatürk) 14:30 Portekiz Slovakya
19 Haziran 16 Paz A Spor İzmir (Atatürk) 17:30 TÜRKİYE Hollanda

 

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir