VoleybolunAdresi.com

Final gibi Yarı Final’in galibi: Fenerbahçe OPET

Final gibi Yarı Final’in galibi: Fenerbahçe OPET

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley Yarı Finali ikinci maçında VakıfBank ile Fenerbahçe OPET, TVF İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nda karşılaştı. Final gibi Yarı Final oldu. Maçın sonunda Kupa Voley’de Eczacıbaşı VitrA – Fenerbahçe OPET Finali çıktı.

 VakıfBank: 2 – Fenerbahçe OPET: 3

 Salon: TVF Atatürk Voleybol Salonu

Hakemler: Yavuz Akdemir, Cihat Küçükboyacı,
Gözlemci: Ersin Altıparmak, GDS: Ebru Ayata

Setler: 25-17, 21-25, 21-25, 31-29, 13-15
Süreler: 23’, 28’, 31′, 40′, 20′ toplam:

VakıfBank: Cansu, Zhu Ting, Zehra, Lonneke, Kelsey, Kübra,  Gizem (L), Ebrar, Buket, Tuğba, Rasic, Ayça,

Fenerbahçe OPET: Bricio, Dicle Nur, Polen, Rabadzhieva, Eda, Antonijevic, Melis (L), Merve (L), Fatma, Vargas, Sıla,

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley Yarı Finali ikinci maçında VakıfBank ile Fenerbahçe OPET, TVF İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nda karşılaştı. Karşılaşmayı  İzmir Bölgesinden Uluslararası Voleybol Hakemi Yavuz Akdemir ile İzmir Bölgesinden Ulusal Voleybol Hakemi Cihat Küçükboyacı yönettiler. Karşılamada GDS Hakemi olarak İzmir Bölgesinden Uluslararası Voleybol Hakemi Ebru Ayata, TVF MHGK Üyesi Ersin Altıparmak da Gözlemci olarak görev yaptılar.

Karşılaşmaya VakıfBank çok hızlı girdi. Sayı farkını açan turuncu siyahlılar teknik molaya 12-9 önde girdi. Setin son bölümüne 20-16 önde giren VakıfBank , setin sonunda 25-17’yi yakaladı ve maçta 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci seti daha dengeli başladı. Teknik molada VakıfBank’ın 12-11 üstünlüğü vardı. Teknik molanın ardından Fenerbahçe OPET 14-12 öne geçti.  Setin son bölümüne 20-17 ile Fenerbahçe OPET önde girdi. VakıfBank’ın çabası seti döndürmeye yetmedi ve 25-21’i bulan Fenerbahçe OPET maçta skoru eşitledi. 1-1.

Maçın üçüncü seti karşılıklı sayılarla başladı.5-5’lik eşitliğin ardından Fenerbahçe OPET 4 sayılık seri ile öne geçti. Teknik moalda 12-7 sarı lacivertlilerin üstünlüğü vardı. Setin son bölümüne de 20-17 önde giren Fenerbahçe OPET oldu. VakıfBank’ın çabası skrou lehine çevirmeye yetmedi ve 25-21’i bulan Fenerbahçe OPET, maçta 2-1 öne geçti.

Maçta 4.sete VakıfBank 4 sayılık seri ile başladı. Fenebahçe OPET buna Bricio’nun etkiliğ servis turu ile cevap verdi. Vargas 4 hucüm, Biricio 2 servis sayısı ile bir anda takımlarını 7-4 öne geçirdiler. Fenerbahçe’nin serisine Ebrar son verdi. Teknik molada 12-10 Fenerbahçe OPET’in üstünlüğü vardı. Sonra VakıfBank’ın blokları devreye girdi. Zhu Ting, Ebrar, Zehra takımlarını öne geçirdiler. Dört sayılık seri ile öne geçen VakıfBank, skoru 20-16 yaptı. Setin son bölümüne 20-16 VakıfBank önde girdi. Fenerbahçe OPET’in cevabı Vargas’ın servisleri oldu. Sarı lacivertliler, önce rakibini yakaladı ardından öne geçti. 21-20. Setin sonundaki çekişmeli ve heyecanlı bölümün sonunda 31-29’u bulan VakıfBank maçı ve Final vizesini 5. sete taşımayı başardı.

Müthiş bir 4.setin ardından 5.setin başında etkili servis kullanan Fenerbahçe 5-2 öne geçti. Vargas’ı durdurmakta zorlanan VakıfBank, Milena Rasic’in servis sayıları ile kendine geldi ve 7-6 öne geçti. Saha değişimine 8-7 VakıfBank önde girdi. Karşılıklı sayolarla heyecan bir an dinmedi. Setin sonunda 15-13’ü bulan Fenerbahçe OPET maçı 3-2 kazandı ve Final’e çıkan takım oldu.

Bu sonuçla AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley’de Final’e yükselen Fenerbahçe OPET Eczacıbaşı VitrA’nın rakibi oldu. Final maçı 24 Mart Pazar günü saat 18.00’de TVF Atatürk Voleybol Salonu’nda oynanacak ve TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

AXA Sigorta Kupa Voley’i kazanan takım 2019-2020 Sezonundan ülkemizi CEV Cup’ta temsil etme hakkı kazanacak.

Savaş Eskigülek

 

You must be logged in to post a comment Login