VoleybolunAdresi.com

Filenin Sultanları’nın 2019 CEV EuroVolley’deki Rakipleri Belli Oldu (foto)

Filenin Sultanları’nın 2019 CEV EuroVolley’deki Rakipleri Belli Oldu.

23 Ağustos – 8 Eylül 2019 tarihlerinde ilk kez dört ülkenin katılımıyla (Türkiye, Polonya, Macaristan, Slovakya) ortaklaşa düzenlenecek 2019 CEV A Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek A Bayan Milli Takımımızın, grup aşamasındaki rakipleri, bugün (23 Ocak 2019, Çarşamba), İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşecen kura çekiminde belli oldu.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen kura çekimine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, CEV Başkanı Aleksandar Boricic, CEV Asbaşkanı Özkan Mutlugil, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpaslan, diğer ülke federasyonlarının başkan ve temsilcileri ile basın mensupları yer aldı.

Açılış konuşmasını CEV Başkanı Aleksandar Boricic; “Türkiye Voleybol Federasyonu’na ev sahipliği ve güzel misafirperviliği için teşekkür ediyorum. Türkiye daha önce birçok büyük bir organizasyona ev sahipliği gerçekleşti. Türkiye’nin yanı sıra oldukça deneyimli 3 organizatör ülkemiz daha bulunuyor. İlk kez dört ülkenin katılımıyla (Türkiye, Polonya, Macaristan, Slovakya) ortaklaşa düzenlenecek organizasyonda 24 takım yer alacak. Tüm takımlara şimdiden başarılar diliyor, kuraların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kura çekimine çekildi. Kura çekimini ise; TVF Voleybol Danışmanı Neslihan Demir Güler, Edina Dobi, Adriana Marcekova ve Jelena Nikolic gerçekleştirdi.

Filenin Sultanları, A Grubu’nda Sırbistan, Bulgaristan, Fransa, Finlandiya ve Yunanistan ile eşleşti. Millilerimiz, A Grubu’ndaki karşılaşmalarını Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynayacak.

Millilerimiz, grup aşamasındaki karşılaşmalarını ise; 23-29 Ağustos 2019 tarihlerinde oynayacak. Eleme usulüne göre oynanacak grup karşılaşmalarının ardından gruplarında ilk 4 sırada yer alacak takımlar, adlarını bir üst tura yazdıracak.

A Grubu (Türkiye)
Türkiye
Sırbistan, Bulgaristan, Fransa, Finlandiya, Yunanistan

B Grubu (Polonya)
Polonya, İtalya, Belçika, Ukrayna, Portekiz, Slovenya,

C Grubu (Macaristan)
Macaristan, Hollanda, Hırvatistan, Azerbaycan, Romanya

D Grubu (Slovakya)
Slovakya, Rusya, Almanya, Belarus, İspanya, İsviçre

resimler. Refik Keskin

 

 

You must be logged in to post a comment Login