VoleybolunAdresi.com

Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş İlk Maçına Çıkıyor

Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş İlk Maçına Çıkıyor

Türk antrenör Ferhat Akbaş’ın başantrenörlüğünü yaptığı Romanya Birinci Ligi takımlarından CSM Bükreş, 2017-2018 sezonunun ilk maçında 16 Ekim Pazartesi günüDinamo Bükreş ile deplasmanda karşılaşacak.Ocak 2017’den bu yana CSM Bükreş’in başantrenörlük görevini yürüten Akbaş, oynanacak ilk karşılaşma hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türk antrenör Ferhat Akbaş’ın başantrenörü olduğu ve 2018 yılındaaynı zamanda CEV Kupası’nda mücadele edecek CSM Bükreş,Romanya Kadınlar Birinci Ligi’ndeki ilk maçında deplasmanda Dinamo Bükreş ile karşılaşacak. Yeni sezonda yeni yapılanmaya gidilen Romanya takımında geçen seneki kadrodan dört oyuncu takımda kalırken, geri kalan oyuncular yeni transfer edildi. Transferlerin neredeyse tamamının milli sporculardan oluştuğu CSM Bükreş takımı önümüzdeki sezon Ferhat Akbaş’ın yönetiminde hem Avrupa’da hem de ligde takımın başarısı için ter dökecek.

Geçen seneki kadrodan Nicole Koolhas, Sofia Medic, Andreea İspas ve Nikola Radasova’yı kadrosunda tutan CSM Bükreş, kadrosunu sekiz yeni oyuncu ile güçlendirdi. Pasörler Noemi Signorile ve Naoko Hashimoto, orta oyuncu Iryna Turishkina, libero Suzana Cebic, köşe oyuncuları Tatsiana Markevitch, Oliveria Medic ile pasör çaprazları Kristina Mikhailenko ve Iona Baciu, önümüzdeki sezon Ferhat Akbaş’ın yönetiminde CSM Bükreş forması giyecek.

Çok değerli oyuncularla yeni bir sezona başlamanın heyecanını yaşadığını belirten Ferhat Akbaş, “Geçtiğimiz sezonun ortasında gelmiş olmama rağmen istediğimiz sonuçları aldık diyebilirim. Bu sezon yeni yapılanmayla, çok büyük olmayan bütçemizle çok ciddi bir ekip kurduk ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olduğumuzu düşünüyorum.Geçen seneki kadromuzdan sistemimize uyan oyuncuları tutup, yanlarına tecrübeli ve çabuk adapte olabilecek oyuncular transfer ederek güzel bir takım kurduk. Böyle değerli oyuncularla çalışacağım için çok mutluyum. Umuyorum sezona galibiyetle başlayıp, hem Avrupa’da hem de ligde sakatlıksız ve başarılı bir sezon geçiririz” açıklamalarında bulundu.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir