VoleybolunAdresi.com

Ferhat Akbaş, Yarı Finalde Zhu Ting’e Karşı

Ferhat Akbaş, Yarı Finalde Zhu Ting’e Karşı

Ferhat Akbaş’ın antrenörlüğünü yaptığı Japonya Kadın Voleybol Milli Takımı, Endonezya’da düzenlenen Asya Oyunları’nda çeyrek finalde Kazakistan’ı 3-0 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Japonya, yarı finalde Zhu Ting’in formasını giydiği son olimpiyat şampiyonu Çin’le oynayacak. Aynı zamanda Ferhat Akbaş, üç yıl birlikte çalıştığı başantrenör Lang Ping’e karşı da mücadele edecek.

Asya Oyunları’nda kadın voleybol müsabakalarında yarı final eşleşmeleri tamamladı. Ferhat Akbaş’ın antrenörlüğünü yaptığı Japonya, Kazakistan karşısında 25-16, 25-18, 25-21’lik setlerle 3-0 yenerek yarı finale yükselmeyi başardı. A Grubu’nda ikinci olan Japonya, Kazakistan galibiyeti sonrası son olimpiyat şampiyonu Çin’le karşı karşıya gelecek.

VakıfBanklı Zhu Ting’in forma giydiği Çin, B Grubu’nu yenilgisiz ilk sırada tamamlayarak çeyrek final biletini kapmıştı. Çin, yarı finale yükselmek için ise Filipinler ile oynadı. Son olimpiyat şampiyonu Çin, rahat bir galibiyet ile rakibini 25-15, 25-9 ve 25-7’lik setlerle mağlup etti.

Ferhat Akbaş, kariyerinde üç sezon birlikte çalıştığı Lang Ping’e de karşı mücadele verecek. Ferhat Akbaş, Çin’in başantrenörü Lang Ping ile bir sezon Türk Telekom, iki sezon da Guangdong Evergrande’de çalışmıştı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir