GenelKFC Kadınlar Voleybol 1. LigTürkiye Ligleri

Edremit Belediye Altınoluk Spor ile Ali Kamberoğlu sözleşme imzaladı

Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Liginde mücadele eden Edremit Belediyesi Altınoluk Spor Kulübü, yeni sezon öncesi son olarak Sultanlar Ligi’nde Beylikdüzü Voleybol İhtisas Spor Kulübü’nü çalıştıran başarılı ve tecrübeli antrenör Ali Kamberoğlu ile resmi sözleşme imzaladı.

Kariyerine Dsi Nilüfer Spor’da başlayan sırasıyla Bosch Spor Kulübü, Nilüfer Belediyesi, Rota Koleji, Seramiksan gibi takımlarda çalışan deneyimli antrenör Nilüfer Belediyesi ve Seramiksan takımlarını Sultanlar Ligi’ne çıkarma başarısı göstermiştir.

Altyapı Genç ve Yıldız Milli Takımlardada görev almış bir çok dereceye imza atmıştır. Ayrıca 2009-2010 sezonunda Celal Sönmez Spor Lisesi ile birlikte Çin’de yapılan Genç Kızlar Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmiş olup burada Dünya 4.lüğü başarısını göstermiştir.

Son olarak Beylikdüzü Voleybol İhtisas Spor Kulübü’yle Cev Challange Avrupa Ligi’nde 17-18 yaş ortalaması sporcularla son 16 takım arasına kalmayı başarmıştır.

Türk voleybolunun önemli isimlerinden Kübra Akman, Gizem Örge, Ergül Avcı gibi bir çok ismin yetişmesinde rol oynamıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu