VoleybolunAdresi.com

Eczacıbaşı VitrA, şampiyonluk için sahaya çıkıyor

Eczacıbaşı VitrA, şampiyonluk için sahaya çıkıyor

Vestel Venus Sultanlar Ligi Final Etabı üçüncü maçında Vakıfbank’ı evinde 3-2 mağlup eden Eczacıbaşı VitrA, seride 2-1 öne geçti.

Final serisinin dördüncü maçında Vakıfbank’ı yine Burhan Felek Voleybol Salonu’nda ağırlayacak olan turuncu beyazlılar, bu mücadeleden de galip çıkmaları halinde 29. Türkiye Şampiyonluğu’nu ilan edecek.

Finale yakışır bir maç oynadıklarını söyleyen başarılı orta oyuncu Büşra Kılıçlı, “Evimizde oynadığımız ilk maçı alıp seride 2-1 öne geçmemiz bize büyük avantaj sağladı. Şimdi dördüncü maça konsantre olup şampiyonluk için aynı savaşı vermek istiyoruz” diye konuştu.

Üçüncü maçı kazanarak büyük avantaj yakaladıklarını söyleyen genç oyuncu Hande Baladın ise, “Evimizdeki ilk maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Final serisi oynuyoruz ve her maçın önemi çok büyük” dedi.

17’si üst üste olmak üzere 28 Türkiye Şampiyonluğu’yla rekoru elinde bulunduran Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı, müzesindeki kupalara bir yenisini daha eklemek için hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

Eczacıbaşı VitrA – Vakıfbank mücadelesi 24 Nisan Salı günü, saat 19:00’da, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak ve TRT Spor HD ekranlarından naklen yayınlanacak.

You must be logged in to post a comment Login