AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

Eczacıbaşı ikide iki yaptı

Karayolları-Eczacıbaşı Vitra: 0-3

Salon: Cengiz Göllü
Hakemler: Sadettin Deneri, Ali İhsan Gözü

Karayolları: Symone Abbot, Yulia Gerasymova, Ainese Havili, Ezgi Akyaldız, Ayçin Akyol, Tuğçe Ceyhan, (Gülçin Doğan / libero, Tutku Burcu Yüzgenç, Kübra Kegan, Selis Selvi, Doğa Dıraz)

Eczacıbaşı Vitra: Tijana Boskoviç, Beyza Arıcı, Jordan Thompson, Saliha Şahin, Yasemin Güveli, Elif Şahin (Şebnem Simge Aköz-Melisa Memiş/ libero, Sladjani Mirkoviç, Melis Durul, Chiaka Ogbogu, Merve Atlıer) 

Setler: 23-25, 14-25, 16-25
Süre: dakika (32, 23,)

Bursa’da devam eden AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley B Grubu ikinci gününde Eczacıbaşı Vitra, Ankara temsilcisi Karayolları ile Cengiz Göllü Salonu’nda karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında sadece ilk sette zorlanan Eczacıbaşı Vitra rakibini 3-0 yenerek, çeyrek finali garantileyen ilk takım oldu.

Karayolları sete iyi başlamasına karşın, Eczacıbaşı Vitra rakibini yakaladı ve teknik molaya 1 sayılık üstünlükle 12-11 önde girdi. Karayolları rakibini yakalayıp 18-16 öne geçmeyi başardı. Karayolları son bölüme 20-17 önde girmesine karşın rakibini yakaladı ve seti 25-23 kazandı.

İkinci sete Eczacıbaşı iyi başladı Thompson servis turunda 6-1’lik üstünlük buldu. Bu kez hücumda hata yapmayan İstanbul ekibi arayı açmaya başladı (9-2) ve teknik molaya 12-2 önde girdi. Son bölüme de farklı önde giren (20-8) Eczacıbaşı Vitra seti 25-14 kazandı.

Üçüncü sete Eczacıbaşı Vitra iyi başlasa da Karayolları rakibini yakalamayı başardı: 6-6 Ancak Eczacıbaşı teknik molayı 12-8 önde geçti. Son bölüme 20-15 önde giren İstanbul temsilcisi 25-16, karşılaşmayı ise 3-0 kazandı ve 6 puana ulaşarak çeyrek finali garantiledi.

A.Cemal Ekentok

Tekin ATEŞNAL

11.Nisan.1940 Dünyaya gelmişim. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladım. Büyük bir kamu bankasından emekliyim. Emekliliğimi müteakip bir kaç büyük Anonim Şirketlerde Y. Mali Müşavirlik yaptım. Yaşamım boyunca Voleybol sporunu çok sevdiğimden dolayı yaşamımda ayrı bir yeri vardır. Evli ve iki çocuk babasıyım Bursa'da ikamet ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu