VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, “Yılların başarısını bir kalemde silip attılar.”

Cemal Ekentok, “Yılların başarısını bir kalemde silip attılar.”

Bunu anlayabilmek gerçekten çok zor.

Sporun içinden gelen, yıllarda spor yöneticiliği yapan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un yeni yöneticileri inanılması çok zor bir karara imza attılar.

Yılların emeğini bir kalemde silip attılar.

Kurulduğu günden bu güne kadar, Türk Kadın Voleybolu’nda Anadolu’nun lideri olan Bursa Büyükşehir Belediyespor, miktarı ne olursa olsun belli bir ücret karşılığında Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulübü’ne satıldı.

Hani ilk resmi müsabakasına çıktığı günden bu yana büyük bir zevk ve heyecanla takip ettiğim yeşil beyazlılar artık yok. Şimdi onların yerinde Aydın Büyükşehir Belediyespor hem Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde, hem de CEV Challenge Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Beni en çok üzen olaylardan bir tanesi ise sözleşmeye imza atan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Ahmet Bayhan’ın dürüstçe ‘Biz Aydın Belediyesi ile görüşüyoruz’ dememesiydi.  Dürüstçe söylemek bu kadar zor mu onu anlayabilmiş değilim.

Bir Bursalı, olarak bu takımın başka bir şehire satılmasını gerçekten içime sindiremiyorum. Bu takım Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde sürekli beşinci oldu. CEV Challenge Kupası’nda 4 kez final oynadı. 2 kez şampiyon oldu. Böylesine başarılar nasıl bir kalemde silinip atıldı anlayabilmek mümkün değil.

İmzayı Ahmet Bayhan ile Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Polat Bora Mersin imzalarken, yanlarında voleybol sevdalısı olarak bildiğim Murat Mestan ile Fuat Alparslan bulunuyordu. Demek ki onlarda voleybolu gerçek anlamda sevmiyorlarmış.

Kadınları masraf oluyor diye kapatan Bursa Büyükşehir Belediyespor, şimdi Erkekler Voleybol 1.Ligi’ne yükselen  Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyesi ’ni bünyesine katarak mücadele edecek. Sanki erkeklerde hiç para harcanmayacak mı!…

Evet;

Bursa Büyükşehir Belediyesine parayı bastırıp alan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ayakta alkışlıyorum. En azından o kadınlara sahip çıktı.

A.Cemal Ekentok / Bursa /Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login