VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Vakıfbank’ı yenebilmek “

Cemal Ekentok, ” Vakıfbank’ı yenebilmek “

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde normal sezonun son karşılaşması. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un rakibi yıllardır bir türlü yenemediği, dünya ve Avrupa şampiyonu Vakıfbank.

Gerçekten nefes kesecek maçlardan bir tanesi.

Sezonun noktalanacağı ve klasmanın değişmeyeceği bir maç. Herkes geniş kadrosuyla Vakıfbank’ın yine Bursa’dan galibiyetle ayrılacağına inanıyor.

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nun tribünleri bu sezon ilk kez böylesine kalabalık ve coşkulu.

Bursalıların maça ilgisi bir hayli fazla. Herkes kadınların Vakıfbank’ı yenerek bir ilke imza atmasını istediği yaptıkları tezahüratlardan da ortaya koyuyordu.

Gerçekten seyir zevki yüksek bir maç izledik.

Vakıfbank’ın yıldızlar topluluğu ile oynadığı ilk set gerçekten büyük çekişmeye sahne oldu. Son bölümde Zhu Ting, Kübra, Milena Rasic ve Gözde Kırdar klaslarını konuşturunca set Vakıf’ın oldu.

Sonrasında Giovanni Guidetti, geniş kadrosundaki diğer oyuncularını sahaya sürdü. Ancak, Bursa Büyükşehir Belediyespor’da Emiliya Dimitrova farkı ortaya çıktı.

Bulgar oyuncu, vasatın üzerine çıkamadığı ilk yarının aksine inanılmaz oynadı ligin ikinci yarısında.

Vakıfbank maçının tartışmasız yıldızı da oldu Elimiye Dimitrova. Bulgar Milli oyuncu karşılaşmayı tam 28 sayı ile tamamlarken, galibiyete en çok katkı koyan isimlerden birisi oldu. Hollandalı Yvon Belien 15, Fatma Yıldırım 13, Belçikalı Charlotte Leys ise maçı 12 sayı ile noktaladı.

Şunu da unutmamak lazım, boy ortalaması böylesine yüksek rakip karşısında da blok yapabilmek çok önemli. Bursa Büyükşehir Belediyespor maçı 12 blokla noktalarken Leys 5, Dimitrova 4, Fatma, Nilay ve Beytsenko birer kez blok sayısı kazandırdı takımına.

Bu arada pasör Nilay Karaağaç gerçekten, performansının en üst noktalarından birisine çıktı diyebilirim. Takımı hücumlarda gerçekten iyi organize etti. Hem onu, he de bu maça onu dinlendirmek için oyuna dahil olan Cansu Aydınoğulları’nı kutluyorum

Bana göre maçın gizli kahramanları da vardı. Ürettiği sayılarda çift hanelere ulaşmasa da Ergül Eroğlu 9 sayı ile takıma katkı koyarken, özellikle libero Aylin Sarıoğlu inanılmaz top çıkartmalarıyla maça damgasını vurdu.

Şimdi ilk hedef CEV Challenge Kupası’nda Belçika temsilcisini Salı günü Bursa’da yenerek adını yarı finale yazdırabilmek. Ardından play-off turunda eşleştiği Fenerbahçe’yi saf dışı bırakıp ligde ilk dört içerisine girebilmek. Eğer Büyükşehir bunu başarabilirse ligde var oluşundan bu yana en parlak dereceye de imza atmış olacak.

TEBRİKLER BURSASPOR’A

Dar bir kadro ile mücadele etti Bursaspor Yüksekoba. Ara transfer döneminde kadrosuna hiç takviye yapılamadı maddi imkansızlıklar nedeniyle. Kadro inanın geçen yılın kadrosundan daha zayıftı. Ancak kızlar inanılmaz mücadele ettiler. Ve şuanda ligin beşinci sırasındalar.

Filenin Timsahı’nın belki play-off şansı yok. Ama onlar gerçekten olağanüstü mücadele vererek her maçı kazanmak için sahaya çıkıyor. Küçük farklarla ya kazanıyor, ya da yeniliyor.

Bursaspor Yüksekoba, Sakaryaspor’u yenerken gerçekten çok iyi mücadele etti. 3-0 gibi haklı bir galibiyet aldı. Yeşil beyazlılar Salı günü deplasmanda Gümüşhane, cumartesi ise Samsun Büyükşehir Atakent Belediyesi ile normal sezonu noktalayacak.

Bu kadro ile alınan bu sonuç için sahada ter döken tüm oyuncuları, baş antrenör Emin İmen ve teknik ekibini yürekten kutluyorum.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login