VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok,  ” Sen Ağlama Dayanamam “

Cemal Ekentok,  ” Sen Ağlama Dayanamam “

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde sezonun son maçına çıktı, Cengiz Göllü Salonu’nda.

Anadolu’nun gerçek şampiyonu olan kızlarımız, kendisi gibi yeni sezonda Avrupa kulvarında mücadele verecek olan Beşiktaş’ı İstanbul’da olduğu gibi, Bursa’da 3-1 yendi.

Beni maç sonu gerçekten çok ama çok üzdü.

Evet son lig maçlarında, kapanaçaklarını bilmelerine karşın, oyuncuların verdiği onur mücadelesini maalesef bir kaç Bursalı ile voleybolcuların aileleriyle Cemal Ekentok ile Tekin Ateşnal ile birlikte izledik.

Maç sonu benim içimi acıttı gerçekten.

Hani yabancıları geçtim.

Onlar işlerini profesyonelce yapıyorlar. Onların yüzlerindeki hüzün bile her şeyi anlatıyordu. Onların sözleri sanki boğazlarına düğümlenmişti.

Ya bizimkiler. Türk oyuncular, Sadettin Deneri’nin bitiş düdüğü sonrasında hepsi bir devrin batışı gibimi desem, Roma İmparatorluğu’nun çöküşü gibi mi desem.

Hepsi oldukları yerde kaldılar. İnanın ligi beşinci sırada bitirmelerine bile sevinemediler.

Bir hüzün bulutu kapladı Cengiz Göllü Salonu’nu. Sanki onlar çok sevdikleri bir akrabalarını kaybetmiş gibiydiler. Veya bir çocuğun en sevdiği oyuncağının bozulmasında yaşadığı gibi duygusallık içerisinde idiler.

Ve hemen hemen hepsi gözyaşlarına boğuldular.

Onların ağlamaları beni bile duygulandırdı.

Üzüldüm. Benimde gözlerimden yaşlar süzüldü.

8 yıllık bir kadın voleybol şubesinin bir anda kepenklerini indirmesi inanın beni de şaşırttı. Kapatma kararını alanların eski bir voleybol, ve sporcu olmaları beni en çok yaralayan bir başka olay oldu.

Ne yapalım, Bursa bu kararı alanları hiçbir zaman unutmayacaktır.

Zamanı geldiğinde ise yargılayacaktır.

Yazık oldu. Şu kısacak Vestel Venus Sultanlar Ligi mücadelesinde Bursa Büyükşehir Belediyespor, ligi hep beşinci sırada tamamladı. Hep o bilinen güçlü bütçeleri takımların ardından Anadolu’nun gerçek şampiyonu oldu.

CEV Cup ve Challenge Kupalarında mücadele etti. 2015 ve 2017 yıllarında şampiyon oldu. 2016’da üçüncü, 2018 ise ikinci olmayı başardı.

Ben bir Bursalı olarak, Bursa’da kadın voleybolunun sevgisini aşılayan başta eski belediye başkanı Recep Altepe olmak üzere, Başkan Vekili İlhan Satık’a, Voleybol Şubesi yöneticisi Taha Aydın’a, yönetici Cemal Vardar’a, Voleybol Şubesi Koordinatörlük görevini üstlenen Ersin Yılmaz’a ve bu takımın buralara gelmesinde emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür ediyorum.

Biz Bursalıyız. Burada olacağız.

Evet; Büyükşehir binlerde aileyi ilgilendiren kadın voleybolunu kapatma kararı sonrası, şimdi erkeklerle yoluna devam edecek.

Ne diyelim.

Belki daha az bütçe harcayıp burada bir şeyler yaparlar.

Onların da takipçisi olacağız.

AKLIMDA DELİ BİR SORU

Bir takım final maçına çıkıyor. Her yönetici girip takımı motive eder, maçı kazanmaları için, onları yüreklendirir.

Büyükşehir’in yöneticisi ise Atina’da soyunma odasına girip ‘Kadın voleybolu kapatıldı. Yeni sezonda yoksunuz’ derse ne olur.

O altın yüreklil kızlar çıktı orada, cehennemde maçı kazandı.

Bursa’da yenildi.

Bunun sorumlusu bu kızlar değil, onlara aylardır kapatılacaklarını söyleyen yöneticilerdir. Sahi CEV’den gelecek şampiyonluk primini şimdi ödeyecek kulübe merak ediyorum.

Çok hesap kitap yapıyorlardı. Alınacak 40 bin Euro tutarındaki primi hiç mi düşünmemiş ti acaba voleybolu bilen yöneticilerimiz.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login