VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok,  ” Salonda Yüksek heyecan ” 

Cemal Ekentok,  ” Salonda Yüksek heyecan ” 

Bursa salon sporlarında Çarşamba günü zorlu sınavlar verecek.

Günün ilk sınavını verecek takım Türkiye’ye iki kez Challenge Kupası’nı kazandıran ve bu yıl üçüncü kez kazandırarak ulaşılması zor bir rekorun sahibi olmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyespor.

Zorlu geçen çeyrek final serisinde Fenerbahçe’ye elenen ve yeniden Avrupa’ya gidebilmek için 5-8 maçlarına kalan yeşil beyazlılar, Challenge Kupası yarı final ilk karşılaşmasında, Cengiz Göllü Salonu’nda saat 18.00’de Fransız temsilcisi Nantes VB’yi konuk edecek.

Bursa temsilcisi 2016 yılında da Fransız temsilcisi ile bu kupada karşı karşıya gelmiş ve rakibini Bursa’da 3-1’lik skorla geçmeyi başarmıştı. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un Çarşamba günü hedefi tabii ki rakibini yenerek 21 Mart’ta Fransa’da yapılacak rövanşa avantaj gidebilmek ve final yolunda bir adım öne geçebilmek.

Tabii ki zorlu geçmeye aday bu maçta Bursa Büyükşehir Belediyespor’un kozları bir hayli fazla. Ligin ikinci yarısında inanılmaz bir performans ortaya koyan ve Vestel Venus Sultanlar Ligi çeyrek final maçlarında Fenerbahçe’yi inanılmaz smaçlarıyla yıldıran Emiliya Dimitrova olacak. Bulgar milli yıldıza Belçikalı Charlotte Leys ile Holandalı Yvon Belien de ayak uydurursa arzulanan sonucun geleceğinden hiç şüphem yok.

Bunlara birde Türk yıldızlarımız Ergül Eroğlu, Fatma Yıldırım, pasörler Nilay Karaağaç ve Cansu Aydınoğulları, libero Aylin Sarıoğlu’nun da katkılarıyla Büyükşehir hedefine yürüyecektir.

Bugün Bursalıların yarı final ilk maçında tribünlere gelerek takımlarına destek olmaları gerekiyor.

BURSASPOR DURMAZLAR YOLA DEVAM EDECEK

Bu sezon sonunda Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükselmek isteyen Bursaspor Durmazlar’da hafta arası rakibi Akhisar Belediyespor olacak.

Afyon Belediyespor karşısında deplasmanda alınan yenilgi sonrasında oynadığı iki karşılaşmayı da kazanan Potanın Timsahı bugün yine taraftarlarının vereceği destekle Akhisar Belediyespor engelini kayıpsız geçecek ve hafta sonunda oynayacağı Bahçeşehir Koleji maçına moralli çıkmak isteyecektir.

Atatürk Spor Sarayı’ndaki bu kritik mücadele saat 19.00’da başlayacak ve sakatlık sonrası kendisini bulmaya başlayan Karlo Çarşamba günü Potanın Timsahı’nın en büyük kozlarından birisi olacaktır.

Baş antrenör Şemsettin Baş’ın da dediği gibi bu ligde her takım, her takımı yenebilecek güce sahip. Onun için alt sıralarda da olsa, rakibi küçümsemeden kazanmak için yine mücadele edeceğinden Bursaspor Durmazlar’ın hiç şüphem yok.

Potanın Timsahı Tahincioğlu Süper Ligi’ne yükselmesi halinde Basketbol Federasyonu’ndan alacağı 10 Milyon TL’lik ayak bastı parası alacak. Sponsorlarla birlikte Bursaspor Durmazlar, ben inanıyorum ki bulacağı sponsorlarla da ligi forse edebilecek bir kadro oluşturur ve sonunda Avrupa heyecanını tüm Bursasporlulara yaşatır.

Haydi Pota’nın Timsahı Süper Lig yolunda hız kesme..

Yola devam.

Tüm Bursa’nın kalbi seninle atıyor.

Cemal Ekentok / Bursa

 

You must be logged in to post a comment Login