VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer’in çiçekleri “

Cemal Ekentok, ” Nilüfer’in çiçekleri “

Nilüfer Belediyespor, ikinci yarıya gerçekten olumlu başladı.

İstanbul’da ligin yenilgisiz tek takımı olan Eczacıbaşı’na 3-1 yenilirken, oynadığı oyunla beğeni toplamıştı.

Güçlü rakibi karşısında sadece üçüncü setteki performansıyla şaşırtmıştı o kadar.

Son dört içerisinde kalmak istemeyen ve orta sıraları hedefleyen Nilüfer Belediyespor, ligin yenisi olmasına karşın, tecrübeli oyunculardan kurulu oyuncularla mücadele veren Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nü konuk etti.

İstanbul’daki ilk maçı Türk Hava Yolları Spor 3-0 gibi net skorla kazanmıştı.

O nedenle maç öncesi biraz tedirginlik yok tu desem pek doğru olmaz.

Nilüfer Belediyespor’un iç sahada deplasmanda ki gibi rahat oynamadığına tanıklık etmiştim.

Ancak Nilüfer Belediyespor, her maçta olduğu gibi yine inanılmaz bir savunma yaptı.

Kim ne derse desin, libero olarak görev yapan Aylin Sarıoğlu Nilüfer Belediyespor’un savunmasına çok büyük katkı koyduğu gerçek. Sadece Aylin değil, tüm takım olarak inanılmaz savunma yapıyorlar. Hepsinin hakkını vermek lazım.

Pek etkili gibi görünmese de Lazic hücumda olduğu kadar savunmada da etkili oynuyor. Sakatlık korkusunu üzerinden tam olarak atarsa, sanıyorum, Nilüfer’i daha yukarıya uçuracağından hiç şüphem yok.

Nilüfer Belediyespor’un tüm hedefi son dördün üzerinde kalabilmek. Bu hafta sonu deplasmanda Çanakkale Belediyespor’un konuğu olacak. Ardından da Bursa’da Karayolları’nı konuk edecek. Bu iki maçtan alınacak iki galibiyet Nilüfer Belediyespor’un rotasını altıncılık olarak olarak çizebilir.

Maçın kahramanlarını sıralamak gerekiyor. Bence takımı çok iyi yöneten antrenör Alper Hamurcu en büyük alkışı hak eden isimlerden bana göre bir tanesi.

Sonra Kanadalı Bailey, sanki hücumdaymış gibi attığı servislerle her sette takımının en büyük silahı oluyor. Kanadalının maça katkısı inanılmaz. Takımına tam 16 sayı kazandırırken, galibiyete büyük katkı koydu.

Ukraynalı Bytsenko gerçekten büyük alkış hak eden bir başka isim. Bytsenko maçı 16 sayı ile tamamlarken, gerçekten takımın yükselişine katkı koyduğunu açık yüreklilikle belirtmekte fayda var.

Diğer oyuncular Özgenur Yurdagülen, Hande Korkut, Aleksandra Lazic pasör Buse Ünal’ın katkıları inkar edilemez. Özellikle genç pasör Buse Ünal her geçen hafta oyunuyla, takımı hücumda iyi yönlendiriyor. Birde kritik anlarda kazandırdığı sayılar Buse’nin ileride çok daha iyi olacağına inancım tam.

Şimdi Nilüfer’i salondaki mücadelesine Bursalıların da destek vermeleri gerekiyor. Tribünler ne kadar yüklü olursa, Nilüfer çiçeğinin çok daha güzel açacağına inancım tam.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleyblunadresi.com

 

 

You must be logged in to post a comment Login