VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer’in çiçeği çok güzel açtı. “

Cemal Ekentok, ” Nilüfer’in çiçeği çok güzel açtı. “

Nilüfer Belediyespor son 6 güne kadar aldığı sonuçlarla taraftarlarına büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Hatta salonda kendi aramızda konuşurken, Nilüfer’in çiçeğinin bu sezon ‘iyi açamayacağını’ hep konuşuyorduk.

Ancak 6 gün içerisinde üst üste iki zorlu deplasman sınavına çıktı Nilüfer Belediyespor.

İki rakipte zorluydu.

Önce Challenge Kupasında 8’li tura kalmayı başaran rakipti Aydın Büyükşehir Belediyespor takımı. Onları nefes kesen mücadele sonrasında 3-2 yenerken kıpırdanma sinyali verdiler.

Geçtiğimiz sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor Aleksandra Bytsenko ile anlaştığında bazı Nilüferli dostlar, “Büyükşehir hata yaptı. Bu oyuncuyu niye aldılar. Biz de başarılı olamamıştı” diyenler ve birbirinden ilginç yorumlar yapanlar insanlar oldu.

Ama ben şuna inanıyorum ki Nilüfer Belediyespor, İspanyol oyuncuyu gönderip yerine Aleksandra Bytsenko’yu almaları çok yararlı oldu. En azından takımın hücum gücünü artırdı.

Aydın maçı televizyon vermediği için izleyememiştim.

Ancak Cuma günü oynanan Fenerbahçe karşılaşmasını bu kez FB TV’den gözümü kırpmadan izledim desem inanın abartmış olmam.

Sadece dördüncü set haricinde Nilüfer Belediyespor’un verdiği müthiş mücadele, özellikle panolara kadar seken topları kovalamaları, inanılmaz savunma yapmaları bana göre ayakta alkışlanacak güzellikteydi.

Fenerbahçe’nin en büyük silahlarından birisi attıkları etkili servisleriydi. Ancak Libero Aylin Sarıoğlu inanılmaz toplar çıkarttı. 13 kez servis karşıladı sadece birinde hata yaptı. Sarı lacivertlilerin servis karşılamada zayıf halka olarak gördükleri Hazal Selin ve Özgenur servis karşılamada hatasız oynadılar. Yani maçı yüzde yüzlük bir servis karşılama ile bitirdiler.

Bytsenko’nun gelmesi, pasör Buse’nin her geçen gün takımına adapte olması Nilüfer’in çiçeklerinin güzel açmasına neden oldu.

Evet inanılmaz bir mücadele ortaya koydular.

Fenerbahçe gibi CEV Kupası’nda başarılı olan rakibini 3-2 yendi.

Bana göre maçın yıldızı kim diyecek olursanız ben Nilüfer Belediyespor derim. Bunun en büyük nedeni de savunmada inanılmaz mücadele sonrasında ise akıllı hücumlar sayıları almalarıydı.

Rakamlara bakacak olursak, mavi yeşilli ekip toplamda 14 blok yaptı. Pasör Buse servilerle takımın galibiyetine 8 sayılık katkı koydu. Aleksandra Bytsenko tam 17 sayı ile tamamlarken, Kanadalı Bailey 14, Hazal Selin 12, Özgenur 8 sayı, uzun bir sakatlık dönemi sonrası yeniden oynamaya başlayan Lazic ise 7 sayılık katkı koydu.

Nilüfer üst üste iki zorlu deplasman karşılaşmasını da 3-2’lik skorla kazanırken,  yeni haftada son sırada yer alan Halkbank’ı konuk edecek,  sonrasında ise İstanbul’da Beylikdüzü mücadelesiyle ilk yarıyı noktalayacak.

Nilüfer’in çiçekleri iki maçı da kazanırsa, ikinci yarı öncesi ilk beş için umutlarını arttırır diyebilirim.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login