VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer’den güzel teklif! Bursaspor’ a “

Cemal Ekentok, ” Nilüfer’den güzel teklif! Bursaspor’ a “

Nilüfer Belediyespor, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takım olarak kaldı.

Seyirci konusunda bazı sıkıntıları olan Bursa temsilcisi, yeni sezonda Bursaspor Nilüfer Belediyespor olarak mücadele etmek istiyor. Bunun için nabız yoklamaya başladılar diyebilirim.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in ise konuya sıcak bakması, Bursa kadın voleybolu adına önemli bir gelişme bana göre. Ancak bunun olması için Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay’ın elbette ‘olur’ demesi gerekiyor.

Aslında bir başka önemli gelişme ise Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in 1.Lig’de yer alan Bursaspor’un ligde mücadele etmesi için yardıma hazır. Hem kadrosunda yer alamayacak oyuncuları, hem de alt yapı takımındaki oyuncuları burada değerlendirmek hedefinde.

Bu teklife Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay’ın ne diyeceğini doğrusu çok merak ediyorum. Bana göre Nilüfer Belediyespor’un kadın sporuna olan bakışı belli. Destek olmak istiyor. Başkan Ali Ay da uzatılan bu yardım elini tutarsa ve destek verirse, Bursaspor’u yeni sezonda ligde görme şansımız yüksek.

Evet;

Bursaspor Kulübü zamanında müracaat etmemesi nedeniyle belki lige alınmayacak. Ancak Türkiye Voleybol Federasyonu’ndaki Bursalı üye Ersin Yılmaz’ın, yönetim kurulu ikna edebileceğine ve sorunu çözeceğine yürekten inanıyorum.

Şu an hiçbir şey kaybedilmiş değil.

Bütün kulüpler ekonomik kriz içerisinde.

O nedenle transfer için de geç kalınmış değil.

Sadece, hiç te büyük paralar harcamadan yapılacak isabetli transferler Bursaspor’un rotasını geçen sezonki gibi üst sıraları zorlayabilir. Bana göre bu takım, Nilüfer Belediyespor’un genç yeteneklerinin tecrübe kazanması için önemli bir adım olur.

Ondan sonrası bence kolay olur.

Bursa’nın bir çok önemli firması var.

Onlarla bir araya gelinip, oyuncu transferi için bile maddi destekler istenebilir. Bunun olacağına yürekten inanan  insanlardan birisiyim.

İnşallah Yeşil Bursa AŞ’yi Nilüfer Belediyespor bünyesine katılmasına izin veren Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay da bu birleşmeye, desteğe olumlu sinyal verir.

Vermesi halinde, 2 milyonluk bütçe ayrılan Bursaspor Durmazlar Basketbol takımı ile birlikte, yeni sezonda Bursa’ya yeni heyecanlar yaşatabilir.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir