VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer ve altın set”

Cemal Ekentok, ” Nilüfer ve altın set”

Nilüfer Belediyespor, kazanma alışkanlığı kazanan bir takımdı.

Özellikle ligin son haftalarında inanılmaz bir yükseliş göstermiş, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanırken, müthiş savunmasıyla da ön plana çıkmıştı.

Pazartesi günü Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda, İstanbul’da 3-0 yendiği Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas karşısında yine aynı oyunu görebilmek için koşa koşa gitmiştim.

Bir voleybol sever olarak tribünlerin boş olduğu bu maçtan büyük keyif aldığımı söylemek istiyorum.

Sultanlar Ligi’nde ikinci yılını geçiren Beylikdüzü Voleybol İhtisas’ın üç yabancısı pasör Kelly, smaçörler Andrea ve Simone’nin skorer oyunuyla, geçtiğimiz sezonlarda Nilüfer Belediyesi’nde ara sıra oyuna giren Buse’nin inanılmaz hücumları gerçekten çok güzeldi.

Nilüfer Belediyespor, ilk sette bir çok kez geri dönüş yaşadı. Tam 35 dakika süren seti ise 29-27 kazandı. Bu seti kazanırken hem hücumda, hem de savunmada inanılmaz toplar çıkarttı. Ama iki, üç ve dördüncü setlerde, sahada mücadele veren Nilüferli voleybolcuları şaşkınlıkla izledim. Tamamen büyük bir hayal kırıklığı yaşadım.

Sonuçta maçı 3-1 kazanan Beylikdüzü Voleybol İhtisas, galibiyetleri eşitleyince, turu geçecek takımı Altın Set belirledi. İşte o sette gerçek Nilüfer Belediyespor salonda vardı. Tempolu oynadı. Nilüfer Belediyesporlular bu kez rakibinin skorerleri Andrea, Simone ve Ergül’e inanılmaz bloklar yaptı. Savunmadan top çıkarttı ve seti zorlanmadan 15-8 kazandı ve turu geçti.

Evet;

Üç günde bir maç oynamak, seyahatler takımı yormuş olabilir. Ancak Avrupa’nın en kaliteli liginde oynayan oyuncuların ben daha tempolu olmalarını bekliyordum.

Bu maçtaki hataları tek tek yazmaya kalksak herhalde roman olur. En azından Lazic’in son maçlardaki temposundan çok ama çok uzak olduğunu belirtmem yeter sanırım.

Nilüfer Belediyesi, sonuç olarak turu geçtiği. Verdikleri mücadele için onları yürekten kutluyorum.

Maçın rakamlarına gelecek olursak, sahanın en skorer ismi Beylikdüzü’nden Amerikalı smaçör Andrea Drews oldu. Tam 32 sayı üretti. Simone Lee maçı 22, Ergül Eroğlu ise 14 sayı ile çift hanelere ulaştı.

Nilüfer Belediyesi’nde skorerler son maçlarda olduğu gibi yine değişmedi. Kanadalı Bailey ile Ukraynalı Aleksandra Bytsenko maçı 22 sayı ile tamamladı. Özgenur Yurdagülen 15 sayılık bir katkı yaparken, Lazic 8, Hande ise 7 sayı üretebildi.

Şimdi kupa bitti.

Ligin ikinci yarısı 12 Ocak’ta oynanacak Eczacıbaşı VitrA mücadelesiyle başlayacak. Nilüfer Belediyespor’un son dört içerisinden kurtulabilmesi için her zamankinden çok mücadele etmesi şart.

Bu takımın son haftalardaki yükselişine bakarak bunu başaracaklarına benim inancım tam. Yeter ki oyuncularda inansın.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir