VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Maç oynamadan kazanılmıyor.”

Cemal Ekentok, ” Maç oynamadan kazanılmıyor.”

Bugün biraz futbolun dışına çıkmak istiyorum.

Biliyorsunuz, Bursa Büyükşehir Belediyespor, kadın voleybol şubesinini noktalayıp, yerine erkek takımı kurmuş ve sezon sonunda da hedef olarak Efeler Ligi’ni seçmişti.

Gerçekten, 1. Lig için güçlü sayılabilecek bir kadro oluşturdular. Yabancılar Cacares ile Metodi takıma büyük güç katıyor.

Kadroda yer alan her oyuncu birbirinden kıymetli. Önceki yıllarda, geçtiğimiz sezon Efeler Ligi’nde görev yapan isimler.

Ancak bu iki yabancı ile güçlendirilmiş olan kadroyu bu hafta sonu Alanya Belediyespor karşılaşmasında izlerken, büyük bir hayal kırıklığına uğradım.

Daha önce birkaç kez izlediği Bursa Büyükşehir Belediyespor, kazanma hırsı ve mücadelesini ön plana çıkartan, rakibini tüm zorlamalarına karşın galibiyete ulaşmasını bilen bir yapıya sahipti.

Ama, Pazar günkü mücadelede Bursa Büyükşehir Belediyesi o görüntüsünden çok ama çok uzaktı.

Kazanmayı alışkanlık haline getiren yeşil beyazlılara önemli bir ders verdi küçümsedikleri, nasılsa yeneriz, bu maçı oynamadan kazandık diyen Büyükşehir voleybolculara.

Maç sahada akıttığın terle kazanılıyor.

Ter akıtmazsan, deplasmanda yendim, Bursa’da da rahat yenerim diyerek sahaya çıkarsan sonun hüsran olur. Öyle de oldu.

Bence Alanya Belediyespor, Kayseri’de yapılacak yarı final ve final grubu maçları için Bursa Büyükşehir Beleduiyespor’a küçük bir ayar çekti. Dikkat etmezseniz, maçı oynamadan kazandım diyerek sahaya çıkarsanız, sonunuz böyle hüsran olur diye gerçek bir ders verdi.

Sanıyorum, bu uyarı sonrasında yeşil beyazlıların baş antrenörü Ali Bahadır Aksoy, oyuncularına gereken ayarı çeker ve ayaklarının yere basmasını sağlar. Yoksa verilen o koskocaman büyük emek, iki maç sonunda hüsranla bitmesin.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Alanya Belediyespor karşısında aldığı 3-2’lik yenilgiden sanırım arzulanan dersi çıkartmıştır. Çıkartmışsa, Kayseri’deki maçları izlemek gerçekten büyük zevk ve heyecan verir.

Cemal Ekentok

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login