VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ”  Kazanmak güzel! “

Cemal Ekentok, ”  Kazanmak güzel! “

Nedenini çözmek gerçekten çok zor bu 3-2’lik sonuçların.

Son üç maçına baktığımda Nilüfer Belediyespor, üst üste zorlu deplasmanlara çıktı, Aydın Büyükşehir Belediyespor ve Fenerbahçe bu maçları 3-2 kazanarak müthiş bir çıkışa imza attı.

Cumartesi günü rakip Ankara temsilcisi Halkbank’tı.

Benim gibi herkes bugüne kadar ligde hiç puan alamayan sadece  oynadığı maçlarda sadece 2 set alabilen Halkbank karşısında maçın çok kolay geçmesini bekliyordu.

Ama olmadı.

Daha önceki yıllarda tanık olduğum gibi Halkbank tam bir inatçı kimliği ile sahada mücadele etti.

Belki bunda Nilüferli voleybolcuların kafasındaki, “Nasılsa sonuncu. Hiç puan alamamış bir rakip. Yeneriz” düşüncesinden mi bilemiyorum.

17.30’da başlayan ve tam 5 set süren her setin asgari 30 dakika oynandığı inanılmaz ralli ve mücadelelerin yaşandığı mücadeleyi 3 saat boyunca izlerken, fotoğraf çekerken heyecandan gerçekten yerimde duramadım.

Ne maç oldu.

Bunu izlemeyenlere anlatabilmek gerçekten çok ama çok zor.

Ben öncelikle Bursa’daki ilk yarının son maçını 3-2’de olsa kazanan Alper Hamurcu, teknik kadrosu ve tüm sporcuları kutlamak istiyorum. Her takımın her takımı yenebileceği bu ligde alınan her galibiyetin bence çok büyük önemi var.

Küçük küçük, oyuncu tercihleriyle kaybedilen setler olmadı değil. Önemli olan doğruyu bulmaktı ve doğru bulundu ve sonuçta galibiyet geldi.

Ancak tie-break setindeki inanılmaz mücadele Halkbank ve Nilüfer’in ikişer kez yakaladıkları maç sayısı fırsatlarını değerlendirememesi nedeniyle hiç kimse yerinde oturamadı.

Sonuç olarak, maçta inanılmaz hücum hataları yapan ve son iki sette  sonradan oyuna dahil olan  Aleksandra Bytsenko son bölümde hem hücumları, hem blokları, hem de 16-16’da attığı iki ace servisyle maçı kazandıran isim oldu.

Takımda kim şans bulduysa varını yoğunu ortaya koydu.

O nedenle 3-2’de olsa galibiyet galibiyettir.

Maçın rakamlarına gelecek olursam;

Sonradan takıma katılan Aleksandra Bytsenko maçı tam 19 sayı ile noktaladı. Bu kritik galibiyete inanılmaz savunma yapan, etkili hücumlar gerçekleştiren Lazic 15, Kanadalı Bailey ile Özge Nur 13’er sayılık katkı koydular. Elif Boran son iki sette oynamasına karşın 9 sayılık bir katkı da bulundu.

Halkbank’ta ise Simon 15 sayı, Fulden Uras ile Sara mücadeleyi 14’er sayı ile kapattılar.

Başkent ekibi Bursa’da sergilediği mücadeleyi diğer maçlarını da taşırsa bu ligde hızla en dipten kurtulur. Düşme mücadelesine renk getirir diye düşünüyorum.

 

You must be logged in to post a comment Login