VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Kanadalı Bailey ve Aslı Tecimer “


Cemal Ekentok, ” Kanadalı Bailey ve Aslı Tecimer “

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde Nilüfer Belediyespor, yeni sezonda Avrupa kupalarına katılabilmek için son etap olan 5-8 maçlarında mücadele veriyor.

Nilüfer Belediyespor’un dünkü rakibi ise ligin yeni ancak çok deneyimli oyunculara sahip olan ve normal sezonu ise daha üst sıralarda noktalayan Türk Hava Yolları (THY) idi.

Kadrosundaki yerli milliler Özge Kırdar, Şeyma Ercan, libero Funda Bilgi, yabancıları ise Çekya’dan Aneta, Porto Rikolu Stephanie Enright, Azerbaycanlı Polina Rahimova, bir dönem Bursa Büyükşehir Belediyespor’da oynayan Sırp Jelena Nikoliç gibi deneyimli isimlerdi.

Nilüfer Belediyespor’da ise Laziç, Bailey, Bytsenko ile milli libero Aylin Sarıoğlu maçın kaderini belirleyecek isimler gibiydi. Tabi bu kanıya varmanın en büyük etkeni ise bu oyuncularının ligde verdiği mücadelenin yanı sıra Bursa ekibinin inanılmaz maç kazanma hırsını geriye düştüğü maçlarda bile kaybetmemesiydi.

Maç başlarken maçın zorlu geçeceğini düşünmüştüm. Aynen de öyle oldu. Mücadele tam 2 saat 18 dakika sürdü. Buna molalar, ısınmalar eklenince tam 3 saatlik bir mücadeleden gülerek ayrılan taraf ise Nilüfer Belediyespor oldu 3-2’lik sonuçla.

Evet bana göre dünkü karşılaşmanın iki yıldızı vardı. İlki değişmeyen isim Kanadalı Bailey ve son iki sette ilk altı içerisinde yer alan kapatılan Bursa Büyükşehir Belediyespor alt yapısının genç yeteneği Aslı Tecimer. Bailey bizleri yine şaşırtmadı. Kanadalı smaç servisleri, uzun rakiplerinin bloklarına karşı yaptığı smaçlar sonrasında tam 27 sayıya ulaştı.

Gelelim Aslı Tecimer’e. 12 Mayıs 2000 doğumlu. Henüz 18 yaşında. Bugüne kadar baş antrenör Alper Hamurcu onu, zaman zaman ligde servis atmak için şans veriyordu. Ligin son haftalarında ise servis dışında da oyunda da ara sıra şans vermişti.

Evet; Aslı Tecimer, kendisine güvenen antrenörü Alper Hamurcu’yu mahcup etmedi. Genç oyuncu dördüncü ve beşinci setlerdeki mücadelesiyle çok az sayıdaki Bursalı voleybol severi heyecanlandırdı. Aslı en azından gençlere şans verildiğinde neler yapabileceğini hepimize gösterdi. Karşısındaki kuleler ve tecrübeli isimler karşısında tam 13 kez hücum yaptı. Bunlardan üç sayı çıkarttı. Hepsi kritik anlarda olması onun başarısını ortaya koymaya yetti.

Tek arzuladığım Aslı Tecimer’in üzerine koyarak devam etmesi ve kadın voleybolunda hak ettiği yere gelmesidir. Aslı’nın performansı bana Bursa Büyükşehir Belediyespor’un alt yapıda çok güzel işler yaptığının da kanıtı oldu. Liglere bakıyorum da Büyükşehir alt yapısı patentli o kadar çok genç var ki. Bu beni gururlandırıyor. Emeği geçenleri ise bir kez daha kutluyorum.

Şimdi cumartesi günü İstanbul’da bu maçın rövanşı oynanacak. Nilüfer Belediyesi rakibini yenerse eleyecek. Kaybetmesi halinde ise Pazar günü üçüncü maç oynanacak. Bursa temsilcisi rakibini elerse, bir sonraki turda Avrupa’ya gidebilmek için Beylikdüzü-Beşiktaş turunun galibiyle karşılaşacak.

Cemal Ekentok/Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login