VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” İnegöl Belediye ve ilk deneyim.”

Cemal Ekentok, ” İnegöl Belediye ve ilk deneyim.”

İnegöl Belediyespor, geçtiğimiz sezon Efeler Ligi’nde elde ettiği başarılı sonuçlar sonrasında tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları’nda mücadele etme hakkını kazanmıştı.

İnegöl’ün ilk CEV Challenge Kupası’ndaki ilk rakibi ise Yunanistan temsilcisi Olympiacos Pire oldu. Rakip Avrupa Kupalarında deneyimli bir takım. Voleybol geleneği olan kulüp. Nerede,ne zaman ne yapacağını çok iyi biliyor.

Bu sezon İnegöl Belediyespor’u ikinci kez canlı olarak izliyorum. İlk kez tribünlerin bu denli dolu olduğuna tanıklık ettim. Avrupa’daki ilk mücadeleyi izlemek için tribünler yükünü almıştı. Sevindirici bir olay şeref tribünün bile hınca hınç dolmasını buna örnek gösterebilirim.

İlk set gerçekten kıran kıran geçti. İnegöl Belediyesi, bu sette deneyimsizliğinin kurbanı oldu diyebilirim. Evet turuncu lacivertli ekibin en büyük silahı smaç servisleri. Ancak, ilk sette kaçan tam 7 servis hem setin Olympiacos’a gitmesine neden oldu, hem de moralleri yok etti.

Diğer setlerde ise Yunan temsilcisi  Finlandiyalı smaçörü MikkaOivanen ile hücumlarda ve bloklarda etkili oldu. Finli oyuncu tam 14 sayı üretirken TodorAleksiev, Böhme ve RauwerdinkOivanen’e 7’şer sayı ile katkı verdi.

İkinci ve üçüncü setlerde direnci kaybolunan toplam maç boyu 17 servis hatası yapan İnegöl Belediye’nin elbette maç kazanması zordu. Ancak bu İnegöl ekibinin ilk Avrupa sınavından iyi bir tecrübe kazandığına inanıyorum. Bu tecrübe onların daha ileriye nasıl bakacağının göstergesi olacaktır.

İnegöl ekibinde maçın en skorer ismi maçı 16 sayı ile tamamlayan NielsKlapwijk oldu. Onu 8’er sayı ile Antanovich ile HusajGazmend takip etti.

Her şeyden önemlisi, bana göre Türk voleybolu, Yunan voleybolunun önünde.  İyi organize olabilecek, ilk maçtaki servis hatalarını tekrarlamayacak olan İnegöl Belediyespor’un Yunanistan’dan iyi bir sonuç çıkartabileceğine inanıyorum.

Evet;

İnegöl Belediyespor ise Avrupa Sınavının ilk raunddu bitti. Şimdi pazarg ünü sahasında çok önemli bir Efeler Ligi maç var. Son haftalarda çıkışa geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacaklar. Bu yenilgiden ders çıkartan turuncu lacivertlilerin son iki haftada aldıkları galibiyet sercisi bu hafta da devam ettireceğine inanıyorum. Yeter ki oyuncular da inansın, tribünler dolsun. Arzulanan sonuçlar elbette gelir.

Aktaş yalnız bırakmadı 

İnegöl Belediye Spor Kulübü’nün kuruluşundan bu günlere gelmesinde büyük katkı koyan isimlerden biriydi Alinur Aktaş. Şimdi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olan Alinur Aktaş yoğun çalışmasından vakit ayırıp emek verdiği takımının ilk Avrupa Kupası sınavında destek vermesi gerçekten çok güzeldi.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir