VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Başarını ödülü kapanmak olmamalı.”

Cemal Ekentok, ” Başarını ödülü kapanmak olmamalı.”

Büyükşehir Belediyespor’un yeni yönetim kurulu ilginç bir karara imza atmış ve Kadın voleybol şubesini kapatma kararı aldığı son günlerde Bursa’da kulaktan kulağa dolaşıyordu. Ben buna ‘şehir efsanesi’ olarak yorumlamıştım.

Ama bu işin şehir efsanesi değil gerçek olduğunu maalesef kulübün yöneticilerinden kendi kulağım ile duydum ve inanın şok oldum. Türkiye’ye CEV Challenge Kupası’nı üçüncü kez kazandırmak için yola çıkmış, ligi beşinci sırada bitirmiş ve Avrupa’da yarı finale yükselen bir takımın kepenk indirmesi inanın Bursa’da kadın voleyboluna vurulan en ağır darbelerden biri olacak.

Bizler spor yazarlarıyız.

Bunlarda bizim yazmamız kamuoyu oluşturmamız için söylendiğinin de bilincindeyiz. Ben bunu yönetimin ilk toplantılarında da giderleri azaltmak için aldığını da duymuş kulak ardı etmiştim.

Ancak şu unutulmamalı, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde Play-Off Grubu’nda Fenerbahçe ile karşılaşacak. Rakibini yenmesi halinde ilk dört içerisine girmiş olacak. Her şeyden önemlisi kuruluşundan bu yana, en üst ligde tarihi bir başarıya da imza atmış olacak.

Üzüldüğüm konuların başında takım başarılı olurken, büyük hedefe doğru yürürken bu konunun dillendirilmesinin de yanlış olduğunu düşünenlerden biriyim.

Şimdi ne olacak;

Bursa’da kadın voleybolunun iki lokomotif kulübünden biri olan Bursa Büyükşehir Belediyespor kadın voleybol şubesini kapattığında, alt yapısındaki yüzlerce sporcusu boşa çıkmış olacak.

BURSASPOR’A HAKKINIZI VERİN

Ben Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ali Nur Aktaş ve taze yönetim kuruluna şunu önermek isterim;

Bursaspor kadın voleybol takımı son iki yılda Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne çıkmak için mücadele verip, play-off kapısından son maçlarda geri dönüyordu. Gelin en üst ligde oynama hakkınızı Bursaspor’a devredin.

Madem her zaman ‘Biz Bursasporluyuz, Bursaspor’un yanındayız’ diyorsunuz. Bunu yapında sizlerin nasıl birer Bursasporlu olduğunuzu görelim. Tüm Bursa kenti olarak siz yöneticileri ayağa kalkarak alkışlayalım.

YARI FİNAL ZOR OLMADI

Bursa Büyükşehir Belediyespor, CEV Challenge Kupası’nda çeyrek final rövanşında Belçika temsilcisi Hermes Oostende’yi konuk etti. Rakip gerçekten Türkiye’de oynamış olsa 1.Lig’de bile play-off grubuna zor kalacak kalitedeydi.

Cumartesi günü Fenerbahçe ile saat 16.00’da Cengiz Göllü Salonu’nda yapılacak maçı düşünen baş antrenör Angelo Anibal Vercesi, turu getirecek setleri aldıktan sonra, diğer oyuncularına şans verdi. Neredeyse ikinci takımıyla mücadele verdiği rakibini yine 3-0 geçerek eledi ve yarı finalde rakibini beklemeye başladı.

Bu maçın istatiklerine bakacak olursak en iyi oyuncu maçı 12’şer sayı ile tamamlayan Ergül Avcı ile Oleksandra Bytsenko oldu. Ergül ayrıca yaptığı 3 blokla dikkat çekerken, kullandığı servislerden 5 ace yaparak Fenerbahçe maçı öncesinde forma olduğunu herkese gösterdi.

Cemal Ekentok / Bursa /Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login