VoleybolunAdresi.com

Bursaspor, Kale 1957’de  hayat buldu

Bursaspor, Kale 1957’de  hayat buldu

Sıfırdan başlayıp, Kadınlar 1. Ligi’ne kadar yükselmişti Bursaspor.

Vestel Venus Sultanlar Ligine yükselebilmek için iki kez fırsat yakaladı. Ama kadroya Bursaspor yönetiminin yapmadığı takviyeler sonrasında maalesef yükselmeyi son maçlarda yitirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor’un dört kez final oynayıp, Challenge Kupası’nda iki kez Avrupa Şampiyonluğu kazanmış takımı kapatması, Bursaspor yönetiminin arayıp ta bulamadığı fırsat oldu.

Büyük başarı kazanan takımın kapatılmasına Bursa’da yaşayan birkaç gazetecinin dışında, yerel ve ulusal gazetelerde çalışan yazarlar maalesef kalemleri oynatmayıp, Büyükşehir’e destek verince, Bursaspor Yönetimi de bundan cesaret aldı.

Ali Ay başkanlığındaki yönetim önce TVF’ye katılım payını ödemedi. Sonrasında takım otomatikman 2.Lige düştü. Teknik ekip ve oyuncular bir anda ortada kalıverdi.

Aslında beni en çok üzen olaylardan bir tanesi takımı 3.Lig’den 1.Lige kadar yükselten baş antrenör Emin İmen, yardımcıları ve sporculara bir teşekkür yemeğinin bile çok görülmesiydi.

Ancak Çanakkale kulüplerinden Kale 1957 Spor Kulübü, önce yeşil beyazlıların serbest bıraktığı oyuncuları birer birer kadrosuna dahil etti. Son olarak ta Emin İmen’i takımın başına getirdi.

Lig biri iki hafta sona başlayacak. Bursaspor kapandığına göre voleybolda Nilüfer Belediyespor ile birlikte Kale 1957 Spor’u takip edeceğim. Çünkü Kale 1957 Spor da bir Bursa takımı gibi görünüyor bana, antrenöründen sporcusuna kadar.

HANGİSİ MALİYETLİ

Bursa Büyükşehir Belediyespor kadın takımını masraf oluyor diye kapatmıştı. Erkek takımına yöneldi. Sanki erkeklerin hiç maaliyeti olmayacak, bedavaya oynayacaklarmış gibi.

Duyumlarıma göre bir kadın takımı kadar erkeklere para harcamış Büyükşehirli yöneticiler. Kimilerine göre ‘kadınlardan daha fazla harcandı’ diyenler bile var. Ben bunları umursamıyorum. Bakalım maçlar önümüzdeki hafta başlıyor.

Bursa’da gazetecilerden kaçan açılışını bile haber vermeyen Bursa Büyükşehir Belediyespor’u o zaman görüp, gerçekleri gözleme fırsatımız olacak.

Gönlümden geçen kapatılan kadın şubesi kadar erkeklerin de başarılı olması.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir