VoleybolunAdresi.com

Bursa’da il ve aday hakemlere yönelik uygulamalı çizgi hakemliği  semineri gerçekleşti

Bursa’da il ve aday hakemlere yönelik uygulamalı çizgi hakemliği  semineri Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda gerçekleşti
Her ay düzenlenmekte olan Bursa İli Hakemler ve Gözlemciler semineri 08 Şubat 2019 cuma günü libero konusunun videolu sunumuyla gerçekleşmişti.  11.Şubat.2019 Pazartesi günü ise Cengiz Göllü Voleybol Salonu’ nda ise il ve aday hakemlere yönelik uygulamalı çizgi hakemliği semineri verildi.
TVF Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu (MHGK) üyesi Sevda Güler’in de katıldığı seminerde uluslararası hakem Sadettin Deneri ve ulusal hakem Tuncay Sevim hakemlere;  duruş, pozisyon alma, bayrak işaretleri,  ayrıntılı olarak gösterdikten sonra aday hakemlere de yaptırıldı.
Seminere  MHGK üyesi Sevda Güler’ in açılış konuşması ile başlandı. Sevda Güler, ” Hakemliğe yeni başlayacak olan aday hakemlere; voleybol hakemliğinin bu işi çok sevmekle başladığını, özveri ve emek istediğini, disiplinin birinci koşul olduğunu söyledi. Kendilerine, iyi bir hakem olmak için hedef belirlemeleri ve bu hedef doğrultusunda sürekli gelişim göstermeleri gerektiğini ifade etti.
Bursa Voleybol İl Temsilcisi Menderes Batmaz’da hakem ve gözlemcilere Bursa’da oynanan müsabakalar ile ilgili bilgi verdi.

You must be logged in to post a comment Login