VoleybolunAdresi.com

Bursa Büyükşehir’in gücü

AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki ilk yılında, Bursa’nın ikinci temsilcisi olan Büyükşehir Belediyespor, adının büyüklüğüne yakışır gibi mücadele etmeye başladı.

Sezon başında yeni kurulmanın sancılarını yaşayan yeşil beyazlılar, lige ağırlığını yavaş yavaş koymaya başladı. Özellikle bana göre Brezilyalı Leonardo Pinheiro’nun gönderilmesinden sonra şans bulabilen Ediz Kaan Fırıncıoğlu gerek performansı, gerekse takıma hücum ve savunmadaki katkısıyla adeta hayat verdi.

İzmir’deki Arkas karşılaşmasını inanın televizyondan nefes almadan izledim. O ne mücadele idi öyle. Bir takım yeni kurulmuş, diğeri ise son yıllarda Efeler Ligi’ne damgasını vurmuş bir takım.

Bu takım karşısında alınacak puan bile bana göre önemliydi. Ancak son iki maçta iyi oynamasına karşın kaybeden Bursa Büyükşehir Belediyespor, o maçlardaki küçük hatalarını tekrarlamayınca ve ‘biz iyi takım olduk’ deyince zorlu bir maçı kayıpsız geçti ve beşinci sıraya oturmayı başardı.

Maç analizine gelecek olursam;

Brezilya’nın gitmesinden sonra forma şansı bulan Ediz Kaan Fırıncıoğlu performansını her geçen maçta daha yukarıya çekmeyi başarıyor. Arkas maçının bence gizli değil, gerçek kahramanı oldu Ediz Kaan. Takımın en skorer ismi oldu. Ve 17 sayı üretti. Her takımın önlem aldığı İranlı genç smaçör Murteza Sharifi 11 sayı ile takımda çift hanelere ulaşan ikinci isimdi. Ediz Kaan Fırıncıoğlu’nun performansının bu kadar yukarıya çıkmasındaki en önemli etken bence deneyimli pasör Hüseyin Koç. Onun yönlendirmesi takımın başarısına katkı koyuyor.

9 sayı ile oynayan Furkan,  ile üç blok yapan Brezilyalı Melo 7 sayılık katkı yaparken, galibiyete katkı koyan diğer isimler oldu. Bana göre Arkas gibi ligin önemli takımlarından birisini hem de deplasmanda 3-0 gibi net skorla yenebilmek büyük bir başarı. Bunun için başta baş antrenör Fazıl Demirci, teknik ekibi ve tüm oyuncuları verdikleri mücadele nedeniyle kutluyorum.

Şimdi Bursa Büyükşehir Belediyespor, pazartesi günü 19.00’da ligin yeni lideri Ankara temsilcisi Ziraat Bankası’nı konuk edecek. Bu maçta alınacak sonuçtan çok, yeşil beyazlıların performansı önemli.

YENİ TAKVİYE GELİYOR

Bursa Büyükşehir Belediyespor bu sezon düşmeme play-out’unda yer almak istemiyor. Bunun içinde üçüncü yabancı için arayışları sona erdi gibi.  Ülkesine gönderilen Sambacı Leonardo Pinheiro’nun yerine yeni isimle el sıkışılmış gibi. Üçüncü yabancı bakarsınız, Ziraat Bankası maçında Bursa’da görebiliriz.
A.Cemal Ekentok – Voleybolun Adresi


You must be logged in to post a comment Login