VoleybolunAdresi.com

Beykent Üniversitesi 2’de iki yaptı.

Polonya’nın Lodz kentinde düzenlenen Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden üniversitelerden Beykent Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı bugün de karşılaştığı Portekiz Uni Of Minho Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0 mağlup etti.
İkinci maçını da kazanan Beykent Üniversitesi ikide iki yaptı.
Sakatlıklar nedeniyle dört eksik sporcu ile şampiyonaya katılan Beykent Üniversitesi ilk gün Hırvatistan’ın Uni Josip Juraj Üniversitesi’ni 3-1 ( 17-25, 25-9, 25-20 ve 25-23) mağlup etmişti. Geçen yılın da Avrupa Şampiyonu olan Beykent Üniversitesi bugün de (28.07.2019 Pazar) Portekiz’in Uni Of Minho Üniversitesi’ni de 3-0 (29-27, 25-20 ve 25-19) yendi. İkinci
maçını da kazanıp guruptan çıkmayı garantileyen Beykent Üniversitesi hedefe adım, adım ilerlemekte.
C grupta mücadele eden Beykent Üniversitesi üçüncü maçını yarın ( 29.07.2019 Pazartesi) Türkiye saati ile 10:00’da İsrail temsilcisi Ruppin A. Center Üniversitesi ile karşılaşacak. Grupta ilk 2 maçı alıp guruptan çıkmayı garantilediklerini belirten Teknik direktör Barış Sümen,” Sakatlıklar nedeniyle 4 eksik sporcuyla katıldığımız şampiyonaya iyi başlangıç yaptık. Yarın oynayacağımız İsrail maçını da kazandığımız takdirde gurubu lider tamamlayacağız. Sporcularımızın moralleri iyi. Hedefimiz geçen yıl olduğu gibi ülkemize şampiyon olarak dönmek” şeklinde konuştu.

Beykent Üniversitesi takım kadrosu şu sporculardan oluşuyor:
İDARECİ: İbrahim Duru,
TEKNİK DİREKTÖR: Barış Sümen
ANTRENÖR: Emre Dirier
FİZYOTERAPİZ: İbrahim Erten
SPORCULAR: Burak Hazırol, Fatih Yörümez, Hakan Yumlu, Burak Birkan, İsmail Dindar, Mücahit Altınöz, Kerem Cem acar, Murat Yenipazar, Tuğbek Sungur, Ediz Fırıncıoğlu, Gökhan Gökgöz, Ads Lagumdzija.
Tayyar Sümen

You must be logged in to post a comment Login