VoleybolunAdresi.com

Ayşe Abla Koleji zirvede

185 takımın katılımı ile başlayan Liseler arası genç kızlar voleybol il birinciliği tamamlandı.

Ankara Liseler Arası Genç Kızlar Voleybol İl Birinciliği tamamlandı ve ilk sırayı Başkent Üniversitesi Ayşe Abla Koleji kazandı.

185 okul takımının katılımı ile gerçekleşen birincilik çekişmeli maçlara sahne oldu. Özel Ayşe Abla Koleji, grup, çeyrek ve yarı final maçlarının ardından, finalde Mektebim Koleji’ 3-0 yendi ve mutlu sona ulaştı. Ankara’da final oynayan bu iki takım doğrudan Türkiye yarı finallerine giderken, TVF Lisesi, Özel Maya Koleji ve Bahçelievler Deneme lisesi play-off maçlarına çıkacak.

Türkiye Liseler Arası Voleybol yarı finalleri 24-28 Nisan günleri arasında 4 farklı ilde yapılacak. Burada başarılı olan 8 takım 20-24 Mayıs günleri arasında Nevşehir’de oynanacak finallerde, Türkiye şampiyonu olabilmek için mücadele edecek. Türkiye birinciliğini kazanacak takım, 2 yılda bir düzenlenen Liseler arası Dünya Voleybol Şampiyonası’na katılacak.

Liseler arası Dünya Voleybol Şampiyonası, 25 Haziran-03 Temmuz 2016 tarihleri arasında Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’ta organize edilecek.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir