VoleybolunAdresi.com

Atatürk’ün kızları, “Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü” ile Ata’sına koştu

Atatürk’ün kızları, “Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü” ile Ata’sına koştu

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün eski ve yeni oyuncuları ile teknik ve idari kadrosu, altyapı takımları oyuncuları ve spor okulu öğrencileri, Başkan Faruk Eczacıbaşı liderliğinde bir araya gelerek, Kulübün aldığı “Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü”nü Anıtkabir’e götürdü. En eski sporcusundan en küçük yaştaki spor okulu öğrencisine kadar hep birlikte Atatürk’ün huzuruna çıkan Eczacıbaşı Spor Kulübü mensupları, mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundular.

Tören öncesinde yaptığı konuşmada, “Tam anlamıyla 7’den 70’e burada toplanmış bulunuyoruz. 53 yıldır hedefimiz her zaman en iyisini yapmaktı. Türk kadınına verdiğimiz desteklerle sonunda neleri başarabildiğimizi gördük. Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından bu yaptıklarımız da tescillenmiş oldu. Aldığımız ödülü bugün Atamıza bizim borcumuz olarak götürüyoruz” diyen Kulüp Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Anıtkabir Şeref Defteri’ne ise şu satırları yazdı:

“Atam, gösterdiğin hedef doğrultusunda, Türk kadınını toplumda hak ettiği yere taşımak için tam 53 yıldır yılmadan çalışıyoruz. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin bu çabalarımızı taçlandıran Kadın ve Spor Dünya Ödülü ile huzurunda olmaktan mutluyuz, gururluyuz.”

Eczacıbaşı Spor Kulübü, kadın voleybolunda dünyanın öncü kulüplerinden olması, binlerce genç kıza voleybol oynama imkânı sunması ve kadınların spordaki varlığını artırmaya yönelik çalışmaları nedeniyle 5 Ekim 2018 tarihinde, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) “Dünya Ödülü”ne layık görülmüştü. Kadın ve spor alanında dünyanın en prestijlisi olan ve IOC tarafından 18 yıldır verilen ödülü ilk kez Türkiye’den bir aday kazanırken, kulüp olarak dünyada bu ödülün ilk sahibi de Eczacıbaşı Spor Kulübü olmuştu.

You must be logged in to post a comment Login