VoleybolunAdresi.com

Alper Kemal Kaygusuz, ” Terlik haberi tamamen yanlıştır ” 

Alper Kemal Kaygusuz, ” Terlik haberi tamamen yanlıştır ” 

Haftalardır voleybol camiasında konuşulan ve her tarafta gerek resimleri, gerekse videoları dönen izledikçe gülmekten öldüğümüz meşhur ‘ANNE TERLİĞİ’ olayının aslını birinci ağızdan benden dinleyin…

Olay ne İnternet sitelerinde dönen haberler gibi ne de bu akşam SHOW TV ana haber bülteninde anlatıldığı gibidir. Her tarafta yayınlanan haberler tamamen yanlıştır.

Olayın aslı şöyledir; 

Rota Koleji – Karşıyaka genç kızlar maçının bir bölümünde bizim pasör çaprazımız Aleyna BAŞAK iki numaradan hücum vuruşu yapmıştır. Top banda çarptıktan sonra auta düşmüş ama maçın yardımcı hakemi Kutay BATI düdüğüne erken davranmış ve banda çarpan topu antene çarptı diyerek oyunu durdurmuştur. Bende elimde ki tablete baktıktan sonra ‘BAK TOP ANTENE ÇARPMADI ÇOK FAZLA MESAFE VAR TOP BANDA ÇARPARAK GİTTİ’ dedim ve yardımcı hakeme tabletten pozisyonu gösterdim.Ortalığın karıştığını gören müsabakanın baş hakemi Ferhat BÜYÜKPAMUKÇU çizgi hakemi Umut MADEN’İ yanına çağırarak topun antene çarpıp çarpmadığını sordu. Aldığı cevap doğrultusunda ralliye tekrar kararı vererek müsabakayı devam ettirdi… Ama ne olduysa ondan sonra oldu.

Hemen arkamdaki tribünden bir Karşıyaka velisi ‘SEN AYNI ŞEYİ OKUL TAKIMI MAÇINDA DA YAPTIN’ diyerek ayağındaki terliğin önce sağ tekini daha sonra sol tekini video da gördüğünüz gibi sahaya fırlattı.

Bizde antrenörler olarak gerek terliği atan kişinin bayan olması, gerekse ortamı daha fazla germemek için terlikleri alıp sahibine geri verdik. Müsabakanın baş hakemi ise teyzemizi dışarı çıkartıp oyunu oynatmaya devam ettirdi.Hatta olaydan sonra Karşıyakalı yönetici arkadaşlar bizlerden özür dileyerek yapılanın yanlış olduğunu söylemişlerdir.

olayın aslı astarı budur…..

Bu olayın ardından bazı haber sitelerinde terliği atan teyzenin çocuğuna voleybol oynatmamak, lisansını yırtmak gibi çok kötü yazılar okudum. Hiçbir sporcu ya da kişi anne ve babaları ile cezalandırılamaz.O sporcu kızımız ile daha sonra başka bir maçta denk geldim.O da yapılanın kendisini çok üzdüğünü ve hatta annesini maçlara gelmemesini istediğini söyledi….’ABİ BUGÜN ANNEMİ MAÇA GETİRMEDİK’ diyerek bana espri yaptı.

Bu olayda en çok etkilenen sporcu kızımızdır. Daha fazla bu olayın üstünde durarak yada konuşarak veya hatırlatarak kızımıza zarar vermeyelim. Aileyi de üzmeyelim…Yaşandı, geçti ve bitti. Benim de annem yaşında olan teyze büyük ihtimalle yaptığından pişmandır…

Voleybol güzellikleri ile çıksın ortaya bu olayda hafızalarda komik bir anı olarak kalsın.

saygılar ve sevgilerle
ALPER KEMAL KAYGUSUZ…

You must be logged in to post a comment Login