VoleybolunAdresi.com

Alberto Giuliani, ” Halkbank’ın silahı defans olacak “

Alberto Giuliani, ” Halkbank’ın silahı defans olacak “

Halkbank A Erkek Takım Antrenörü Alberto Giuliani, iyi savunma yapan bir takım olmak istediklerini söyledi.

Türkiye’ye gelmeden önce Halkbank’ın nasıl bir takım olduğunu iyi bildiğini ifade eden İtalyan çalıştırıcı, Ankara’da gördüğü fotoğrafın kendisini yanıltmadığını ve beklediği gibi bir kulüp bulduğunu söyledi. Oyuncuları, teknik heyeti ve özellikle organizasyonu ‘mükemmel’ olarak niteleyen Giuliani, “Herkesin bildiği gibi takım geçen seneye kıyasla çok değişti. Burada uyumu sağlamak çok kolay değil ama bu da bizim işimiz ve sonunda iyi bir takım yapacağız” diye konuştu.

Bazı oyuncularının, ülkelerinin milli takımlarında olmalarının hem iyi hem olumsuz yanları olduğunu dile getiren Alberto Giuliani, “İyi tarafı hazır gelecek olmaları. Kötü yanı ise bizimle çalışma sürelerinin az olması. Ama yine bizim işimiz burada başlıyor. Aralarındaki uyumu ve takım olma süresini en aza indirmek için çok çalışacağız. Sonunda iyi voleybol oynayan bir ekip oluşturacağımıza inanıyoruz” dedi.

Voleybol mantalitesi hakkında da bilgi veren deneyimli antrenör, “Benim ana düşüncem defans üstünedir. Kuvvetli savunma yapan, sert servis atan, blok yapan bir takımla başarı arayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

You must be logged in to post a comment Login