VoleybolunAdresi.com

Alberto Giuliani, ” Bu yenilgiyi telafi edeceğiz “

Alberto Giuliani, ” Bu yenilgiyi telafi edeceğiz “

Efeler Voleybol Ligi üçüncü haftasında Galatasaray’a mağlup olan Halkbank’ta Antrenör Alberto Giuliani tuhaf bir maç oynadıklarını söyledi.

Sakatlık ve hastalıklar nedeniyle maç başlamadan bir iki dakika öncesine kadar kiminle oynamaları gerektiğin karar veremediklerini ifade eden  Giuliani şöyle konuştu:

“Çünkü maç anına kadar hala oyuncular belli değildi. Elbette bu şekilde konuşarak yenilgiye bir bahane bulmuyoruz. Manşet ve atakta hatalarımız bir hayli fazlaydı. Bu temel konularda fazla hata yapınca da maç kazanmanız mümkün olmuyor.”

Ligin uzun bir maraton olduğuna işaret eden deneyimli antrenör, her hafta bir sonraki karşılaşmaya odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Bundan sonra İnegöl takımı ile yapılacak müsabakaya konsantre olacaklarını dile getiren Alberto Giuliani, “Hafta boyunca, İstanbul’da yaptığımız hataları tamire bakacağız. Daha fazla çalışacağız. Puanlarımıza puan eklemeye devam etmemiz gerekiyor çünkü lig sıralamasında buna ihtiyacımız olacak. Biz iyi bir takımız, elbette üstesinden geleceğiz” dedi.

Giuliani sözlerini, “Türk halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” diyerek tamamladı.

You must be logged in to post a comment Login