VoleybolunAdresi.com

Ahmet Cemal Ekentok, ” Uçan Kanadalı Bailey zafere taşıdı.”

Ahmet Cemal Ekentok, ” Uçan Kanadalı Bailey zafere taşıdı.”

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 22 haftalık zorlu maraton sona erdi ve Bursa’yı temsil eden tek takım olan Nilüfer Belediyespor sezonu Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas’ı 3-1 yenerek galibiyetle noktaladı.

Nilüfer Belediyespor gerçekten son iki sezonda çok kaliteli yabancıları tercih ettiğini görmek beni mutlu ediyor. Geçen sezonun Brezilyalı ve Hollandalı oyuncularına bu sezon eklenenler gerçekten İspanyol oyuncu haricinde tam oturmuştu.

Baktığımda Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas karşısına iyi bir başlangıç yapamadı ve rakibine ilk seti 19-25 kaybetti. Sonrasında ise bu sezonun yükünü çeken isimlerden birisi olan uçan Kanadalı Autumn Elizabeth Bailey boy gösterdi.

Bailey, kısa fiziğine karşın yaptığı bloklar, özellikle smaçlarla Kameroğlu Beylikdüzü’nün ipini çeken oyuncu olarak ayakta alkışlandı. Bailey karşılaşmayı tam 27 sayı ile noktalarken, üç sete de damgasını vuran isim oldu.

Nilüfer Belediyespor’un İspanyol oyuncuyu gönderip kadrosuna dahil ettiği Aleksandra Bytsenko, takımın yukarıya doğru ivme kazandıran isimlerden birisi oldu. Bir başka isim ise sakatlık nedeniyle uzun süre takımdan ayrı kalan Alexandra Lazic’ti. Bunlarda maçı 12’şer sayı ile tamamladı.

Nilüfer Belediyespor, sezonu 12 galibiyet 10 yenilgi ile noktalarken 40 set alırken, 45 set verdi ve 31.460 puan ile yedinci oldu ve play-off grubunda ise şampiyonluk adaylarından Vakıfbank ile eşleşti. Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Vakıfbank bu ligin en kaliteli oyuncularına sahip olan bir takım. Mütevazi bir bütçe ile oluşturulan Nilüfer Belediyespor, Dünya Kulüpler Şampiyonluğunu kazanan rakibi karşısında sezonun sürprizini yapabilmek için çıkacak.

Zor ama imkansız değil.

Bursa Nilüfer Belediyesporlu kadın voleybolcularımızın ben tek yürek olarak bunu başaracaklarına inanıyorum. Tamam arada sıklet farkı çok. Ama bazı şeyler istenince oluyor.

A.Cemal Ekentok / Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login