Cemal EkentokGenelTürkiye Ligleri

A.Cemal Ekentok,”Bir de servis atabilse”

Bu sezon hazırlık maçlarında izlemiştim Bursa Büyükşehir Belediyespor’u.

Dün ise ligin iddialı ekipleri arasında yer alan Ankara temsilcisi Spor Toto ile yaptığı lig mücadelesini izledim.

İlk setin başlarında çok iyi olan sonra onuncu sayıdan sonra kaybolan bir Büyükşehir Belediyespor izledim Cengiz Göllü Salonu’nda.

Özellikle ilk sette savunmadan çıkartılamayan toplar. Kaçırılan servisler ve dışarıya vurulan hücumlar. İyi başlayan bir sette yapılmaması gereken hatalardı bana göre.

İkinci setten sonra sahada inanılmaz bir Bursa Büyükşehir Belediyespor vardı. Hücumlarda inanılmaz üretken oldular. Bu setten itibaren özellikle libero Ramazan Serkan Kılıç zor topları çıkartıp, takımını hücuma hazırlayan isim oldu.

Ancak Spor Toto’nun olimpiyat görmüş, dünyada VIP smaçörler arasında yer alan Brezilyalı De Souza Wallace, Bursa temsilcisini adeta tek başına teslim alan isim oldu.

Evet;

Bursa Büyükşehir Belediyespor, maçı aslında üçüncü sette kaybetti. Maçın sonuna avantajlı girmişsin. Hatta 24-21 öndesin. Tek bir sayıya ihtiyacın var. Ama rakibinin özellikle Wallace’nin ne 6 numaradan yaptığı hücumlarını, ne de smaç servislerini durdurabildi. Kaybedilen 24-26’lık set direnci de kırdı.

Mücadele güzel.

Ancak gördüğüm kadarıyla Büyükehir Belediyespor’un en büyük sorunu kaçan servisler. Dünkü maçta yeşil beyazlılar tam 19 servis atışını değerlendiremedi. Hücumda ise 105 isabet bulurken 13 hata yaptı. Toplamda 55 sayı üretebildi.

Büyükehir’de Melo 21 sayı, Baroti 9 servis kaçırmasına karşın 16 sayı, Gazmend 15 sayı ile oynadı. Spor Toto’da ise Wallace tam 23 sayı ile en skorer isim oldu. Başkent ekibinde Ferreira Do Nacsimento 17, Brezilyalı Bruno Nicolas ise 11 sayı ile oynadılar.

Bursa Büyükşehir cumartesi günü Bursa derbisinde İnegöl Belediyespor’un konuğu olacak. Salı günü ise ligin bir başka iddialı takımlarından Halkbank’ı konuk edecek

Bu ligde güç dengeleri çok farklı.

Haftanın sürprizini yapabilen bir takım, bakıyorsunuz evinde kaybedebiliyor. 

O nedenle bu ligi şimdiden kestirebilmek çok zor.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu