VoleybolunAdresi.com

F IVB nin Kazakistan Voleyboluna teknik destek programı başladı!

FIVB’nin KAZAKİSTAN VOLEYBOLUNA TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞLADI !
Kazakistan Voleybol Federasyonu ve FIVB, önümüzdeki 3 ay boyunca Kazakistan’ın her tarafında Antrenörler ve Oyuncular klinikleri düzenliyor.
Uluslararası Voleybol Antrenörü ve FIVB’nin Türkiye Antrenör Eğitmeni Nejat Sancak, bilgi ve deneyimlerini Kazakistan’ın farklı şehirlerindeki Kazak Koçları ve oyuncuları ile paylaşacak!
Sembol voleybolcu, Kazak Milli Takımının eski kaptanı ve Olimpik sporcu ve FIVB Coach’u Yelena Pavlova ise, Almatı’da (02-08 Şubat), Taldykorgan’da (11-16 Şubat), Ust-Kamenegorsk’da (19-24 Şubat), Atyrau’da (05-10 Mart) sırasında Sancak’a yardım edecek ), Pavlodar’da (12-17 Mart), Taraz’da (03-08 Nisan), Kyzylorda’da (10-15 Nisan), Astana’da ( yüksek performans Coach’ları için) 13-19 Mayıs ta yapılacak antrenör ve oyuncu klinikleri sırasında Sancak’a yardımcılık yapacak.
Kazakistan Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Yermek Syrlybaev ise programla ilgili şunları söyledi:
Klinikler Kazakistan’da ilk kez düzenlenecek ve Uluslararası Coach Nejat Sancak ve FIVB’ye gerçekten müteşekkiriz ve Kazak Voleybolunun bu ciddi çalışmanın ardından pozitif geri bildirimlerini çok yakında alacağına inanıyoruz.
Almatı’da düzenlenen kliniklerin ilk ayağı 28 antrenör ve 42 oyuncunun katılımıyla başarıyla tamamlandı!

You must be logged in to post a comment Login