VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir durmuyor “

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir durmuyor “

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde ilk yarıda sadece 4 galibiyet çıkartabilen, Bursa Büyükşehir Belediyespor, ikinci yarıda inanılmaz bir tempo ortaya koydu.

Yirminci maçında 11 galibiyetine İlbank karşısında ulaşan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un kalan iki maçı biri deplasmanda lider Eczacıbaşı diğeri 24 Şubat’ta Bursa’da Vakıfbank ile oynayıp normal sezonu sona erdirecek.

Yeşil beyazlılar kalan iki maçını kaybetse dahi beşinci sırayı kaybetmeyecek. Ancak rakibi kim olacak. O henüz netleşmedi. Son haftalarda müthiş çıkış yakalayan Galatasaray üçüncü sıraya yükseldi. Kalan iki maç böyle giderse Büyükşehir Belediyespor’un rakibi play-off grubunda Fenerbahçe olacak.

Hadi hayırlısı deyip bekleyelim.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, ligin son sırasında yer alan ve ligde kalma uğraşı içerisinde olacak İlbank ile karşılaştı. Favori tabiki Büyükşehir idi. Ancak baş antrenör Vercesi pasör Nilay,Yvon Beilen, Emiliya Dimitrova’ya hiç şans vermedi. Fatma Yıldırım ile Leys’i ise sadece ilk sette kutllandı.

Sonrasında ise genç oyuncular sahne aldı. Onlarda sadece son sette zorlandılar. Nefes kesen bu seti tabiki tecrübeli Büyükşehir 28-26 kazandı. Evet Bursa Büyükşehir’de en çok sayı üreten isim Ergül Eroğlu oldu ve 3 sette 17 sayılık katkı verdi takımına. Mevre İkbal Albayrak ise 15 sayı ile en çok skora katkı koyan isimdi. Çift hanelere ulaşan bir başka isim ise 11 sayı ile Aleksandro Bytsenko oldu.

Büyükşehir’de özellikle Avrupa sınavından sonra ligde de oynama şansı bulan genç Aslı Tecimer her geçen gün ileriye gidiyor. Maçı dört sayı ile bitirmesine kadar, aldığı sürede iyi iş yaptı diyebilirim. Tecrübe kazandıkça daha da iyi olacağından şüphem yok.

İlbank, ideal altısı ile oynadığı ilk seti 16 sayı farkla kaybedince (25-9) daha sonra tamamen kendi alt yapısından yetiştirdiği oyuncularına şans verdi. İnanın hepsi pırıl pırıl gençler. Birçoğunun gelecekte büyük takımlarda oynayacağına ben inanıyorum.

Örnek verecek olursam pasör 2001 doğumlu, yani 17 yaşındaki Eylül Karadaş. Müthiş oynadı. Özellikle üçüncü sette takımının bu kadar çok sayı almasında onun katkısını inkar etmek haksızlık olur. Yine 2000 doğumlu olan ikinci libero Selen Ursavaş, yakın bir gelecekte tüm voleybol severler isimlerini duyacak. Onlarla birlikte Ceren ve Tuğçe bu ligde isimlerini duyabilecek diğer isimler.

 

 

You must be logged in to post a comment Login