VoleybolunAdresi.com

Engin Aksöz, “ Nilüfer Belediyespor’da neler oluyor?”

Peşi sıra gerçekleşen ayrılıklara bakılınca; ‘bu ne aceledir böyle’ demeden duramıyor insan…

Bir teriniz kurusun, bir soluklanıp kendinize gelin, sanki yangından mal kaçırırcasına pılıyı pırtıyı toparlayıp, çekip gitmenizi kusura bakmayın ama ben pek içime sindiremedim.

Sezon biteli dün bir bugün iki; taliplileriniz vaz geçecek değil, parkedeki başarının keyfini çıkartsanız sizler kadar bizler de sevinirdik.

Sözlerimizin muhatabı; Vestel Venüs Sultanlar Ligi’ni 7. sırada tamamlayan Nilüfer Belediyesporlu oyuncularla, antrenörü…

Daha önce de yazmıştım, bir kez daha altını çizelim.

Lig 7. liği; eski dereceleriyle kıyaslanınca, eldeki kadroya göre büyük bir aşamadır.

Dar bir rotasyonla, vasat kategoride yerli ve yabancı oyuncularla Beşiktaş gibi kendisinden neredeyse iki misli para harcamış bir rakibi geride bırakmak; övgüyü fazlasıyla hak etmiştir.

Sonuç itibariyle Avrupa’ya gidilemese de; kadro oynadığı maçlarda ezilip büzülmeden iyi voleybol oynamaya çalışarak kendi çizgisini aştığı için voleybol severlerin gözünde prim de yaptı.

Bu sıralamada oyuncuların performansı kadar, teknik kadronun başındaki patron Alper Hamurcu’nun kenardan müdahalelerinin de etkisi olduğunu söyleyeyim.

Birçok yazımda; yabancılarının yanı sıra, gençlerle yerlileri harmanlayarak çok iyi bir takım kimyası tutturan Alper Hamurcu’dan sitayişle söz etmiştim.

Sezar’ın hakkı Sezar’a, bunu hak etmişti, biz de gereğini yerine getirdik.

Gelelim en başta altını çizdiğimiz ‘bu ne aceledir böyle’ cümlesinin içini açmaya…

Kaptan Seda Uslu voleybolu bırakacağını çok önceleri açıkladığı için kimseye tuhaf gelmedi.

Kadınlar hiçbir zaman yaşlanmazmış!..

Ben kendi payıma Seda’nın artık yorucu geçen idmanların temposunu kaldıramayıp, vücudunun her bir organına kramplarla ağrılar girmeye başladığını biliyordum.

Benden bu kadar’ demesine de o bakımdan saygı duyuyorum.

İnşallah bu güzel kulübün içinde, kendisine layık bulunacak bir pozisyonda hizmet vermeye devam eder. Dileriz Nilüferli yöneticiler de gençlere örnek olacak eski öğrencilerini dışlayıp, bir kenara koyma yanlışlığına düşmez.

Beni en çok şaşırtan şey; ‘kesinlikle kulüpte çalışmaya devam eder’ dediğim Alper Hamurcu’nun aradan iki gün bile geçmeden Nilüfer’i bırakıp, Aydın BŞB ile el sıkışması oldu.

Kafa karıştıran bir başka gelişme ise; bu sezon iyi bir çıkış yakalayan Özgenur Yurttagülen’in THY serisi oynanırken, kulübünün hedefteki rakibiyle sezon bitmeden menajeri aracılığıyla olsa da transfer gerçekleştirmeye kalkışmasıdır.

Ama benim bir suçum yok, menajerim ilgilendi’ demek Özgenur’u temize çıkartmaz. Koskoca transfer sezonu çuvala girmedi ki; lig biter, Aylin Sarıoğlu gibi (Fenerbahçe’ye gitti) gönlünün çektiği yere imzayı atarsın, kimse de arkandan konuşmaz.

Böyle davranırsan; seri ile ilgili performansını da masaya yatırılırlar, kusura bakmayacaksın artık.

Dürüstlüğüne inansak ta, faraza ‘THY serisinin filanca maçının filanca hücumunda boş topu niye dışarı vurdun!’ diye kulağını çekmeye kalkarlar ki, savunman bir fayda getirmez.

Sözün özü; play-off aşamasında üstelik formasını taşıdığın kulübün en büyük rakibiyle flört etmen hiç etik olmadı, en azından ben yakışmadım sana.

Şimdi yazacaklarımsa; kendi istihbaratımla edindiğim bilgiler. Kalkıp ta Mehmet Başyolcu ya da bir başkası töhmet altında bırakılmasın diye peşin peşin belirtiyorum.

Özgenur’un THY ile anlaştığını çok önceden biliyormuş antrenörü Alper Hamurcu. Görüşme aşamasında da bir müdahli olmamış oyuncusuna.

Kulüp yönetimi olayı haber alınca Özgenur’u seri sırasında kadro dışı bırakmak istese de Hamurcu böyle bir yaptırımı doğru bulmamış.

Hoca ile kulübün yollarının ayrılmasında, sezon bitiminde yapılan durum değerlendirmesinde bu konunun gündeme gelmesi etkili olmuş.  Yanı sıra Alper hocanın yeni sezon için istediği oyunculara, yönetim cephesinden pahalı oldukları gerekçesiyle okey çıkmayınca, kimsenin aklından geçmeyen ayrılık gerçekleşmiş.

Tabii bu kadar kısa sürede renk değiştirmek de olayın bir başka boyutu, öncesi var mıydı günahını almak istemem.

Alper Hamurcu sevdiğimiz bir hocaydı, başarılıydı, ayrılması doğrusu beni üzdü, yeni kulübünde kendisine başarılar diliyorum.

Aylin, Özgenur, Hamurcu hoca ve Seda’nın kopmalarıyla deyim yerindeyse küçük çaplı bir yaprak dökümü geçiren Nilüfür Belediyespor yerlerine kimleri alacak derseniz?

Öncelikle Kanadalı başarılı smaçör Bailey’e yeniden teklif sunulmuş. Ancak istediği rakam hayli yüksek, orta noktayı bulmaya çalışıyorlar.

Smaçör tercihini, eski oyuncuları uçan Hollandalı Anne Buijs için yapmayı düşünseler de, kendisinin çok sayıda talibi var. Oyuncu büyük ihtimalle THY’ye gidecek.

Transferi kapalı olan Aleksandra Bytsenko’dan; yerine daha iyi bir isim bulunursa çıkılması ihtimal dahilinde…

Kulübün transfer sürecindeki politikası, yine genç ve yetenekli yerli isimlerle, çıkış yapabilecek potansiyeldeki yabancı oyuncular üzerine kurgulanacak.

Şimdilik bu kadar…

Engin Aksöz/Bursa

You must be logged in to post a comment Login