VoleybolunAdresi.com

Voleybolun Unutulmazları “Biz Tekimı  661-AHMET DEMİR 

 Voleybolun Unutulmazları “Biz Tekimı  661-AHMET DEMİR 

8 Mayıs 1962 tarihinde Kütahya’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kütahya’da okumuştur. Askerlik görevini İstanbul Tuzla Piyade Okul Komutanlığında ifa ettikten sonra 6 Haziran 1986 tarihinde Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında Sivil Memur (Personel Özlük Hakları Gerçekleştirme Görevlisi) olarak göreve başlamıştır.
Ortaokul ve lise çağlarında (1976-1980) voleybol oynamış olup, daha sonra görev icabı devam edememiştir.
Kurs hocalığını Sayın İbrahim Karadut’un yaptığı 26-30 Kasım 1988 tarihleri arasında Kütahya’da açılan voleybol aday hakem kursunu tamamlamıştır. 1990 yılında bölge (il) hakemliğine terfi etmiş olup, 1993 yılında da milli (ulusal) hakemliğe terfi etmiştir.
1998 yılından itibaren de şimdiki adıyla Efeler ve Venüs Sultanlar liglerinde görev yapmaya başlamıştır. 2008 yılında çok sevdiği faal hakemlik hayatına nokta koyarak gözlemciliği başlamıştır. 2008 yılından itibaren A klasmanı gözlemci olarak voleybola hizmet etmeye devam etmektedir. Türkiye Voleybol Federasyonu başkanlığı tarafından 2014 yılında Kütahya il temsilcisi olarak görevlendirilmiş olup, halen bu görevini sürdürmektedir.
Demir; Nilüfer hanım ile evli olup Esra ve Merve adlarında iki kız evlat sahibidir. Halen
Kütahya’da Cumhuriyet mahallesinde yaşamını sürdürmektedir.