VoleybolunAdresi.com

Üzeyir Özdurak’tan Açıklama

Üzeyir Özdurak’tan Açıklama

Geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi’ne veda eden ancak Seramiksan Spor Kulübü’nün haklarını alarak yeniden Sultanlar Ligi’nde mücadele edeceğini duyuran Çanakkale Belediyespor cephesinde zorunlu izine gönderilen Üzeyir Özdurak’tan yazılı açıklama. Ayrıtılar haberin devamında.

Değerli Çanakkale halkı ve voleybol severlerin bilgisine,

Dört sezon önce bugünkü adı Sultanlar Ligi olan ligden bir alt kümeye düşmemeyi son anda 1 puanla kıl payı başarmış olan Çanakkale Belediyespor’un başına geçtim.
İlk sezonumuzda amacımız kalıcı bir yer edinmekti. O sene ligin en düşük bütçeli takımıyla bunu başardık ve ligi 9. sırada tamamladık. Ondan sonraki iki sezonda yine çok mütevazı bütçemizle camianın bütünleşmesi sonucu, kazanma arzusu taşıyan uyumlu sporcular ile Avrupa Kupalarına kadar yükselen bir Çanakkale Belediyespor takımı ortaya çıktı.
Oluşturulan bu yapı taraflı – tarafsız tüm voleybol severlerinde takdirini kazandı. Ancak sezon başından itibaren oluşan belirsizlikler bir sezon önce kadromuzda yer alan sporcuların çok yüksek meblağlarla başka takımlar tarafından transfer edilmeleri, arzu ettiğimiz takımı kurmak için yaptığım tüm uyarılar karşısında yönetimin ağır davranması ve bunlara ek olarak değerli iki oyuncumuzun sezon başında sakatlanması sonucu lige iyi bir başlangıç yapamadık. Takım içinde bazı oyunculardan kaynaklanan problemler, maalesef çok geç çözüme kavuşturuldu. Bu süreç atlatılıp takım kimliğine kavuşmuşken bana yönetim tarafından artık çalışamayacağım tebliğ edildi. Görevime resmen son verilmeden yabancı bir antrenörle sezon tamamlandı.
Çalıştığım dört sezon boyunca yardımcılarım ile birlikte kulübün imkanları dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Gönül isterdi ki, başarılı olmuş kadrolarımızı bozmadan devam edelim. Ancak her sezon takımı yenilemek zorunda kaldık. Kadromuzda yer alan başarılı sporculardan Wilma Halkbank’a, Beyza Eczacıbaşı’na, Simge Halkbank’a, Buse Galatasaray’a, Derya Halkbank’a, Ana Starcevic Halkbank’a, Jerkov Fenerbahçe’ye, Ceren Beylikdüzü’ne, Jana Beylikdüzü’ne, Duygu Nilüfer Belediyesi’ne, Selin Sarıyer’e ve bir çok oyuncumuz çeşitli kulüplere transfer oldu.
Başkanımız İsmet Bey’in siyasi pozisyonundaki değişikliğin kendisini doğal olarak daha yoğun bir programın içine sokmuş olması, diğer yöneticilerimizin sezonun hazırlık döneminden itibaren, önceki yılların aksine takımdan uzaklaşmış olmaları da sezona kötü başlamamıza etken olmuştur. Takımda sezon başından itibaren yaşadığımız talihsiz sakatlıklar, çalışmalarımızı ve takım performansımızı negatif olarak ciddi bir şekilde etkilemiştir. Hedef maçlarımızı iki yabancıyla oynamamız da puan toplamamızı zorlaştırdı. Son güne kadar, profesyonel bir anlayışa sahip olduğuna inandığım saygı değer Yönetim Kurulu henüz sözleşmemi fesih etmeden yapmış olduğu yabancı antrenör transferiyle Türk antrenörlerine karşıda bir tutum sergilemiştir.

Bu arada daha önce lisansı çıkarılmadan transferinden vazgeçilen sporculara bile Yönetim Kurulu kararıyla tazminat ödenirken, kulübünü iki sene üst üste Avrupa Kupalarına taşımış, tarihinde ilk Balkan Kupasını kazandırmış Türk antrenörüne karşı takınılan tavır ve yaklaşımını takdirinize sunuyorum.
Şu anda Yönetim Kurulu kararıyla izinli bulunmaktayım. Bir sene daha geçerli sözleşmem var.
Bugüne kadar sessiz kalıp gelişmeleri takip ettim. Ancak son günlerde Çanakkale yerel basınında çıkan gerçeklik dışı yazıların, beni Çanakkale camiasına kötü ve uzlaşmaz bir kişilik olarak gösterme çabaları olduğunu ve bunların kasten servis edildiğini düşünüyorum.
Tüm bu gelişmeler sonrasında içinde bulunduğum durumu ve yaşadığımız süreci sizlerle paylaşmak istedim. Bu vesileyle dört sezon boyunca severek uyum içerisinde çalıştığım tüm ekip arkadaşlarıma, oyuncularıma, Yönetim Kuruluna ve desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Çanakkale halkına da verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım.
Saygılarımla,
Üzeyir Özdurak

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın