VoleybolunAdresi.com

Sezonu Lider Bitiren CSM Bükreş, Final Grubu’na da Yenilgisiz Başladı

Sezonu Lider Bitiren CSM Bükreş, Final Grubu’na da Yenilgisiz Başladı

Ferhat Akbaş’ın başantrenörlüğünü yaptığı Romanya Birinci Ligi takımlarından CSM Bükreş, 2017-2018 sezonunda normal sezonu üst üste 16. galibiyetle bitirdi. Final Grubu’nda da ilk iki maçında Lugoj ile karşılaşan CSM Bükreş, karşılaşmaları kazanarak yenilgisizliğini 18 maça yükseltti. CSM Bükreş, Lugoj’u iki maçta da 3-0 ve 3-1’lik sonuçlarla geçti.

Romanya takımlarından CSM Bükreş, 2017-2018 normal sezonunu 16 maç üst üste kazanarak lider bitirdi. Final Grubu’na altı puanlı avantajla geçen CSM Bükreş, ilk iki maçında da Lugoj’u 3-0 ve 3-1 mağlup etti ve serisini 18 maça yükseltti.  CSM Bükreş, Final Grubu’nun üçüncü maçında ise en yakın rakibi Alba Blaj’ı konuk edecek.

Ferhat Akbaş’ın takımı, aldığı galibiyetlerle 57 puanla liderliğini sürdürdü. Son şampiyon Alba Blaj ise bir maç eksiğiyle 48 puanla ikinci sırada yer alıyor. Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş, ligin ikinci haftasında kaybettikten sonra ligde geride kalan 18 haftada da mağlubiyet yüzü görmedi.

CSM Bükreş’in başantrenörü Ferhat Akbaş, “Final Grubu’na altı puan farkla girmek önemliydi. Lugoj ile oynadığımız iki maçı da kazandığımız için mutluyum. Şimdi önümüzde kritik Alba Blaj karşılaşması var. Şimdi hazırlıklarımızı o maç için sürdürüyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın