VoleybolunAdresi.com

Nilüfer Belediyespor sezonu 7, Halkbank sezonu 8. sırada bitirdi

Nilüfer Belediyespor sezonu 7, Halkbank sezonu 8. sırada bitirdi

Halkbank Anakar – Nilüfer Belediye: 2 – 3

Salon: TVF Başkent Voleybol Salonu
Hakemler: Çetin Ok, Yasin İlhan
Esra Zeyrek, Salim Bektaş, (1) Cihan Soysal, (2) İjlal Yavuz

Halkbank ANKARA: Aslıhan Kılıç Fulden Ural, Ceyda Durukan, Mariana Aydın, Wilma Salas, Rachel Peres (Derya Çayırgan, Daimi Ramirez, Simge Yalçın, Tutku Burcu Yüzgenç, Hande Naz Şimşek, Eylül Akarçeşme)

Nilüfer Belediye: Duygu Düzceler, Elise Anne Buijs, Ana Carol Da Silva, Ceyda Aktaş, Birgül Güler, Hazal Arifoğlu (Funda Bilgi, Sinem Bayazıt, Elif Boran, Özgenur Yurtdagülen, Elif Boran, Merve Tanıl)

Setler: 21-25, 25-22, 25-27, 26-24, 11-15
Süre: 2.20 (29′, 27′, 33′, 33′, 18′)

Vestel Venüs Sultanlar Liginde yedi ve sekizinci sırayı belirleyecek serinin ikinci maçı Ankara’da oynandı. Karşılaşmayı 3-2 kazanan Nilüfer Belediye sezonu yedinci, Halkbank sekizinci sırada bitirdi.

Karşılaşma dengeli başladı. İki takım da ataklarda yüzdeli oynarken, basit hatalar yapan Halkbank’a karşı teknik molayı 12-8 önde geçen taraf Nilüfer Belediye oldu. Moladan sonra Fulden’in servisinde 6-0’lık seri yapan Halkbank 14-12 öne geçti. Bu atılımdan sonra oyun üstünlüğü yeniden konuk ekip aldı. Köşeler ve arka ortadan yaptığı hücumlara ev sahibinden savunma gelmeyince set 25-21’le Bursalı ekibin oldu.

İkinci sete Halkbank iyi başladı. Brezilyalı Carol’ün bir blok, bir servis sayısı maça denge getirdi. Halkbank’ta Wilma, Nilüfer’de Elise takımlarını sırtlayan isimler oldular.  10-10 beraberlikten sonra bir atak ve bir blok sayısı alan konuk takım teknik molaya 12-10 önde girdi. Moladan sonra Halkbank daha iyi hücum ve blok yaptı. Daimi’nin smacı seti 25-22 ile Halkbank’a getirdi: 1-1.

Nilüfer Belediye teknik molasına 12-9 önde girdiği üçüncü setin ilk bölümünde organize ataklar yaptı. Halkbank zaman zaman öne geçerek buna karşılık verdi. Uzun ralliler setteki heyecanı artırdı. Daimi’nin çabaları, basit hatalar yapan başkent ekibine seti getirmeye yetmedi. 33 dakika süren bu periyotta 27-25’i bulan Nilüfer Belediye 2-1 öne geçti.

Dördüncü sete Nilüfer üstün başladı. Teknik molada 12-9 üstünlüğü vardı. Konuk ekip özellikle bloklarda rakibine üstünlük sağladı. Elise ve Da Silva ile fark yaratan konuk ekip arayı açtı. Toparlanan Halkbank, rakibinin basit hatalarını iyi değerlendirerek 26-24’le seti aldı ve skoru eşitledi: 2-2.

Final setine iyi servis atan Nilüfer Belediye 6-0’lık seri ile başladı. 7-7’de skora eşitlik geldi. Saha değişiminde 8-7 Bursalı ekibin üstünlüğü vardı. Set boyunca blokta rakibini durdurup köşelerden sayılar bulan Nilüfer Belediye seti 15-11, maçı da 3-2 aldı ve Ligde yedinci sırada yer aldı.

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın