VoleybolunAdresi.com

Nilüfer Belediyespor- Maritza Plovdiv: 3-1

Nilüfer Belediyespor- Maritza Plovdiv: 3-1

SALON: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
HAKEMLER: Sadettin Daneri, Çetin çelik

NİLÜFER BELEDİYESPOR: Birgül, Seda, Özge Nur, Selin, Ceyda, Merve (Sinem/ libero, Elif, Funda, Duygu)

MARİTZA PLOVDİV: Kremena, Desislava, Kristina, Rodosteva, Viktoriya, Milena (İvelena/ libero, Simona, Silvia, Mirela, Shahpazova, Andreva)

SETLER: 25-20, 27-25, 23-25, 25-20
SÜRE:116 Dakika (27,31, 29, 29)

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Uluslararası Cengiz Göllü Voleybol Turnuvası’nın üçüncü gün ikinci karşılaşmasında, Nilüfer Belediyespor, Bulgaristan’ın Maritza Plovdiv takımıyla mücadele etti. Bursa ekibi karşılaşmayı 3-1 kazandı.

Yerli oyuncularıyla mücadele veren Nilüfer Belediyespor, savunmadan iyi toplar çıkartırken, Ceyda. Özge Nur ve Birgül’ün sayılarıyla son bölümü etkili oynadı ve seti 25-20 kazandı.

İkinci sette büyük heyecan ve çekişme vardı. Geriden gelen Nilüfer Belediyespor, son bölümdeki etkili oyunuyla gitti denilen seti 27-25’lik skorla kazanarak setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete iyi başlayan Maritza Plovdiv 4 sayılık (11-7) üstünlük kurdu. Ancak Ceyda’nın etkili hücumlarıyla skor 15-15’e geldi. Ancak Maritza bu kez son bölümde hata yapmayınca seti 23-25 kazandı.

Dördüncü sette sayılar 12-12 iken smaç sonrası ters düşen Seda Menekşe dizinden sakatlanınca sedye ile salondan ayrıldı ve hastaneye götürüldü. Moral bozukluğu içinde oynanan seti Nilüfer Belediyeshor 25-, karşılaşmayı ise 3-1 kazanarak turnuvadaki ilk galibiyetini aldı.

Turnuvanın dördüncü gününde saat 15.30’da Nilüfer Belediyespor-Seramiksan ile Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Rusya’nın Proton Saratov takımıyla karşı karşıya gelecek.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın