VoleybolunAdresi.com

Nedim Özbey, ” Avrupa’da sonuna kadar gideceğiz “

Nedim Özbey, ” Avrupa’da sonuna kadar gideceğiz “

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, CEV Cup 4’lü Finaller Turu ilk maçında konuk ettiği Belçika’nın Lindemans AALST takımını 3-1 mağlup etti.

Karşılaşma sonrası Başantrenör Nedim Özbey, Kaptan Selçuk Keskin ve Onurcan Çakır, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“Bizim kulübün kurucu Başkanı Ali Sami Yen’in bir lafı var. Yabancıları da yenmek için oynamak gerekiyor diye. Avrupa Kupası’nda yedinci galibiyetimiz bizim. Çok yoğun bir tempo içerisinde Türkiye Ligi’ni de götürüyoruz. Sonuna kadar gideceğimizi düşünüyorum. İyi bir takım olduk. Yeni transferimiz de geldi. Hafta sonu İstanbul BBSK maçında oynayacak. Babası da bizim eski oyuncumuz. Çok büyük bir oyuncu. Hayırlısı olsun diyorum.”

SELÇUK KESKİN

“Çok zorlu bir ekipti. Kendi sahamızda 3 puanla kazanmak bizim için çok güzel bir moral oldu. Deplasman için avantaj oldu. Orada bizi çok zor bir maç bekliyor. Devamını getirip kupaya emin adımlarla gitmek istiyoruz. Bu turu geçip önümüze bakacağız. Ligde inişli çıkışlı maçlarımız oluyor. Çok iyi oynuyoruz bazen çok kötü mağlubiyetler alıyoruz. Standarda bağlamamız lazım. Bunun bilincindeyiz. Önümüzde İstanbul BBSK maçı var. O maçtan da galip gelmek istiyoruz. 3 günde 1 maç oynuyoruz. Çok yoğun bir periyot var.”

ONURCAN ÇAKIR

“Önemli bir maçtı. Çeyrek finalin ilk adımı. 4 sene önce yine aynısını yapmıştık. Orada kaybetmiştik. Ben bu sefer yeneceğimize inanıyorum. Burada 3-1 yenmemiz büyük avantaj. 2 set aldığımız takdirde yarı finale yükseliyoruz. Kulüp tarihinde uzun zamandır gelmeyen kupalar ve başarılar var bunları başaracağız. İnanıyorum bu sene. Umarım güzel bir maç olur. Oradaki maçta 2 set alır ve bir üst tura yükseliriz.”