VoleybolunAdresi.com

Murat Mestan, ” İnegöl Özüne Döndü “

Murat Mestan, ” İnegöl Özüne Döndü ”

 Sevgili voleybol severler , uzun aradan sonra  galibiyet ve üç puan alan takım İnegöl Belediyespor oldu.

İki eş takımın altı puanlık maçında, kazanmayı daha fazla düşünen ve isteyen taraf, aynı zamanda galibiyet sayısını artırmak için çırpınan taraf İnegöl’dü. Afyon B Yüntaş, maça rahat başladı. Sayılar arka arkaya gittikçe , toparlanmak yerine seti bıraktılar. İlk set , hiç servis atamadılar, hücumda o kadar zorlandılar ki, top öldüremediler. Rakip sahaya top düşüremediler. Tabii ki bunda , İnegöl’ün daha önceki yıl olduğu gibi , müthiş servisleri çok etkili oldu. İnegöl servis yönü olarak, rakibin önde olan köşe oyuncularını hedefledi. Bahov ve Mustedanovic karşılamada zor anlar yaşadılar. Servisler daha çok Bahov tarafına atıldı ve istediklerini de aldılar.

Karşılamada libero Beyto, takımı rahatlattı ama onun tarafına çok az servis geldi. Daha geniş alan kaplayıp takımı rahatlattı. Caner , sağa-sola kaçan manşet toplarını kovalarken istediği topları atamadı. Afyon aynı zamanda servis sıkıntısı da yaşadı. Bu kadar servis kaçırırsanız veya kolay servis atarsanız , İnegöl  takımı da hücumda her şeyi denedi ve çok gösterişli oynadı. Pasör Gökhan , servis manşetleri eline gelince her türlü hücumu denedi ve başarılı oldu. İlk set sonunda , eğer servisler böyle olursa maç üç sıfır biter dedik ama ikinci sette İnegöl nedense garanti-kolay servis atmaya başladı. Serviste bir ritim yakalamışken neden duruyorsunuz ? Servis krizine girince de hücum gücü yüksek olan taraf Afyon, ikinci sette istediği gibi oynadı.

Caner rahat oyun kurduğu sürece, sete ortak oldular. Ama, Caner ısrarla pasör çaprazı Ojansivu’dan oynamaya çalışıyor. Alışkanlık belki ama adam performans olarak sıçrayamıyor, sadece koluyla , bileğiyle top oynamaya çalışıyor. Kenardan oyuna girip sorumluluk alabilecek, ligde iş yapabilecek oyuncu da yok. Altı kişi başlayıp bitiriyorlar. Bir pozisyonda, blok yükseltmeye Oğuzhan giriyor ama yetmez. Ortadan çok sıkıştıklarında Fatih var ama yetmiyor.

                     Sözün özü, bu maç İnegöl Belediye, özüne döndü ve servis gücünü kullanarak rakibine top oynatmadı. Servis karşılamada da rahat olduğu için göze hoş gelen voleybol oynadı. Toparlanma süreci devam ederse lige renk de gelir. Afyon B Yüntaş da iyi takım ama bu maç top oynatmadı İnegöl. Afyon’daki maç zor geçer İnegöl için …

Murat Mestan / Bursa

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın