VoleybolunAdresi.com

Köfte, mobilya, kaplıcasından sonra sıra voleybola geldi.

 Köfte, mobilya, kaplıcasından sonra sıra voleybola geldi. 

 Köftesi damak tadımız, ünü Türkiye sınırları dışına taşmış mobilyaları salonlarımızın baş konuğu olan İnegöl’de son trend erkek voleybol takımının başarıları… 

Henüz 8 yıllık bir geçmişi olan şube, basamakları birer birer tırmanarak an itibariyle Türk voleybolunda hatırı sayılır bir marka haline geldiyse; bunda sporu çok seven başarılı belediye başkanı Alinur Aktaş’la yönetim kurulu arkadaşlarının büyük katkısı var. 

Yola çıkarken sözü verilen ‘bir gün birinci lig, bir gün Avrupa’ hedefini beklenilenden daha kısa sürede tutturan şubenin geride kalan hafta sonunda ilçede düzenlenen Balkan Cup’ta şampiyon olup, ülkemizi 2018 CEV Challange Kupası’nda ikinci tur itibariyle temsil edecek olması, sadece İnegöl’ün sportif bir başarısı değil, ayni zamanda Türk voleybolunun son yıllarda erkekli kızlı kat ettiği mesafenin ispatlı, belgeli bir tescilidir. 

‘Bu şehirde artık bir voleybol gerçeği var ve bu gerçek te ilmek ilmek dokunarak bugünlere getirildi’ diyen Alinur Başkanla ekip arkadaşlarının bundan sonraki hedefleri; vizyonu bir tık yukarı çekip, İnegöl’e voleybolda Türkiye Şampiyonluğu kupasını getirmek olmalı. 

Çok mu zor çıtayı biraz daha yukarı taşıyıp, artık kabına sığmayan İnegöl’e bir şampiyonluk sevinci yaşatmak. 

Asla… 

Üstelik ilham alınacak örnekleri de mevcut…  

Yıllar önce İnegöl benzeri bir yerleşim bölgesi olan Karadeniz Ereğlisi’nin bağrından çıkan Erdemirspor Kulübü; erkek voleybol şubesiyle kendisinden daha büyük bütçeli rakiplerini gerisinde bırakarak şampiyonluk kupasını müzesine taşımıştı. 

İnegöl’ün Karadeniz Ereğlisi’nden eksiği yok fazlası var… 

Ekonomik destek için ilçede her türlü olanak mevcut,  önemli olan bu sporu İnegöl’de konuşlanmış sanayicilere sevdirebilmek. 

Bu yıl ligde bir tık yukarısı yakalanır, Avrupa’da da hiç olmazsa grup aşaması geçilirse; ‘ Voleybolda şampiyon İnegöl’ hedefi için yolun yarısı yarılanmış olur. 

Milyonluk Bursa kıskandıran ekonomik performansıyla merkezde nicedir özlemi çekilen bir erkek takımı için yaratıcı olamazken, İnegöl’ün belediye katkısıyla da olsa bu departmanda büyüğü Bursa’ya liderlik yapıyor olması çok enteresan olduğu gibi, bir o kadar da takdir edilesi bir başarı öyküsüdür… 

Kabına sığamayan ilçeye salon sporlarına yaptığı yatırımlarla adeta can suyu olan İnegöl Belediyespor’a yeni sezonda hem kendi liginde, hem de ilk kez mücadele edeceği Avrupa Kupaları’nda başarılar diliyoruz. 

Yeri gelmişken sevgili Alinur Başkan’a bir de ricada bulunalım. 

Voleybol kolik yaptığınız ilçeye artık resmi maçlarını oynayacağı pırıl pırıl yeni bir salon hediye etmek, ajandanızın en baş sayfasında yerini almalı… 

Mevcudun miadı dolduğu gibi, görüntüsüyle İnegöl’e de kulübün büyüklüğüne de yakışmıyor. 

 Kızlarımızdan tarihi başarı 

 23 Yaş Altı Bayan Voleybol Takımımızın; Slovenya’da düzenlenen 2017 FIVB Dünya Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkması, bitirdiğimiz haftanın en güzel sportif haberiydi kuşkusuz. 

Henüz mazisi çok yeni olan bir organizasyona ‘Türkiye’ mührünü vurmak, başarı alt yapı orijinli olunca daha bir anlam kazanıyor. 

Kulüpler bazında elde edilen şampiyonlukların ‘lejyoner’ ağırlıklı oyuncu katkılarıyla gelmesine yönelik eleştirilere güzel bir yanıt veren 23 Yaş Altı Kızlarımızdan bundan sonraki beklentimiz, formasını giyecekleri kulüplerde de oynama sürekliliğini yakalamalarıdır. 

Kaliteli yabancının voleybolumuzla, takımlarımıza katkısını inkar etmemekle birlikte; bayanlarda hiperaktif, ayni zamanda dakika almak için sırasını bekleyen bir jenerasyonun mevcut olduğu gerçeği de asla akıllardan çıkartılmamalı. 

Şimdi sıra bu görev tanımını şekillendirecek antrenörlerimizde… 

Dünya starlarının arasına birkaç pozisyon ya da set serpiştirecek bu pırlanta kızlar, kendilerine duyulan güveni boşa çıkartmayacakları gibi, kazanacakları deneyimle ileride daha büyük görevler için kendilerini hazır tutacaklardır. 

Kurutmadan yeşertmeliyiz; eldeki jenerasyon yeniden şekillenmeye başlayan milli takımın iskeleti olacak kadar yetenekli üstelik.  

Engin Aksöz / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın