VoleybolunAdresi.com

İstanbul Voleybol set vermeden istanbul şampiyonu 

İstanbul Voleybol set vermeden istanbul şampiyonu 

Beşiktaş’ı oynadığı iki maçta da yenen İstanbul Voleybol ligi namağlup set vermeden bitirdi.

Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi İstanbul Şampiyonası 6 Temmuz tarihinde yapılan maçlarla sona erdi.

Ligin ilk devresini oynadığı 3 maçta 3 galibiyetle lider bitiren Betül Dinç ve Damla Tilki’den oluşan İstanbul Voleybol ikinci devrenin ilk maçını Alternatif spor ile oynadı ve 21-9 ve 21-11 lik setle 2-0 kazandı. Günün ikinci maçında Teşvikiye ile karşılaşan İVK bu maçı da 21-10 ve 21-16 lık setlerle 2-0 kazanarak tamamladı. Günün son maçında Beşiktaş ile karşılaşan ekip bu maçta da diğer maçlarda ki gibi üstünlüğünü hissettirerek rahat bir oyun ile 21-12 ve 21-9 luk setlerle sahadan 2-0 galip ayrılarak oynadığı 6 maçta set vermeden tüm rakiplerini yenip İstanbul Şampiyonu oldu.

Ligi namağlup tamamlayan İVK bu sonuçla Sinop’ta yapılacak Finallere katılma hakkı kazandı.2.devre maçlarını Kulüp Başkanı Nüket Yolaç ve Yönetim kurulu üyeleri de izleyerek takıma destek verdi.

Son maç sonrası Nüket Yolaç ” Bir kaç gün sonra 8. yaşını kutlayacak kulübümüz Geçen sezon Bölgesel Lig Erkeklerde İstanbul Şampiyonu olmuştu bu sezonda aynı başarıyı Plaj Voleybolunda gerçekleştirdik,sporcularımızı tebrik ederim özellikle yıllarlardır voleybolun içinde olan kulüplerin önünde bitirmemiz bizi gururlandırıyor” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın