VoleybolunAdresi.com

İnegöl Belediyespor Yeni Sezonda İlk Maçı deplasmanda Halkbank ile

İnegöl Belediyespor Yeni Sezonda İlk Maçı deplasmanda Halkbank ile

Efeler Ligi’nde mücadele eden İnegöl Belediyespor’umuzun 2017-2018 sezonu fikstürü belli oldu. Ekibimiz ilk müsabakasını deplasmanda Halkbank’a ile oynayacak.

Efeler Liginde yeni sezon kura çekimi Ankara Voley Hotelde gerçekleştirildi. Kura çekimine Kulüp Genel Sekreterimiz Furkan Baştürk ile Voleyboldan Sorumlu Başkan Yardımcımız Nuhi Solak katıldı.

24 Eylül 2017 Pazar günü oynanacak ilk karşılaşmalarla başlayacak 2017-2018 sezonunun ilk devresi 26 Kasım 2017’de sona erecek.

Ligin ikinci devresi ise 06 Ocak 2018’de başlayıp 24 Şubat 2018’de sona erecek. Normal sezonun tamamlanmasının ardından Mart ve Nisan aylarında Play-Off müsabakaları oynanacak. Baraj etabı karşılaşmaları ise yine Mart ayında oynanacak.

Kura çekimini değerlendiren İnegöl Belediye Başkanı ve Belediyespor’umuzun Kulüp Başkanı Alinur Aktaş, şunları söyledi:

“Efeler Liginde verilecek zorlu mücadelenin fikstürü bugün çekildi. Kura çekiminin tüm takımlara hayırlı olmasını diliyorum. Bizim de heyecanla beklediğimiz bir sezona adım adım yaklaşıyoruz. Bildiğiniz üzere bu yıl İnegöl Belediyespor lig müsabakalarının yanı sıra ilk kez Avrupa Kupalarında boy gösterecek. Balkan Kupasında verilecek mücadelenin sonunda arzumuz inşallah Challenge Cup’a katılmak. Efeler Ligindeki 5’inci yılımızda Avrupa’da boy göstermek bizim için çok ciddi bir ayrıcalık. Challenge Cup’a katılırsak bu heyecanımızı ikiye katlamış olacağız. Bizim gibi diğer takımlarımız da sezona iyi bir şekilde hazırlandılar. Takımlarının eksiklerini tamamlayıp transferlerle kadrolarını güçlendirdiler. İnegöl Belediyespor olarak biz de kadroda gerekli dokunuşları yaparak dirençli ve kaliteli bir kadro kurduk. Emin adımlarla hedefe yürüdüğümüz voleybolda bu sezon çok renkli bir lig yaşamayı bekliyoruz. İnşallah hedeflerimiz doğrultusunda sezonu noktalayarak önümüzdeki yıl yine Avrupa Kupalarında mücadele etmek adına sporcularımızdan antrenörlerimize, malzemecimizden yöneticilerimize ve kulüp çalışanlarımıza kadar hepimiz üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğiz. Sezona da 24 Eylül’de deplasmanda Halkbank gibi zorlu bir rakiple başlayacağız. Ama dediğim gibi Efeler Liginde kolay rakip yok. İyilerin içerisinde en iyi olabilmek adına mücadele edeceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle tüm takımlarımıza yeni sezonda başarılar diliyorum.”

2017-2018 Sezonu İnegöl Belediyespor Fikstürü:
Halkbank – İnegöl Belediyespor
İnegöl Belediyespor – Jeopark Kula Bel.
TKD Kuzey Enerji Torul – İnegöl Belediyespor
İnegöl Belediyespor – Arkas Spor
Galatasaray – İnegöl Belediyespor
İnegöl Belediyespor – Maliye Piyango
Ziraat Bankası – İnegöl Belediyespor
İnegöl Belediyespor – Fenerbahçe
İnegöl Belediyespor – Afyon Bld. Yüntaş
Beşiktaş – İnegöl Belediyespor
İnegöl Belediyespor – İstanbul BBSK

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın