VoleybolunAdresi.com

İnegöl Belediyespor, Savaş Akkaya ile 5.dönemde de evet dedi.

İnegöl Belediyespor, Savaş Akkaya ile 5.dönemde de evet dedi.

İnegöl Belediyespor Yardımcı Antrenörü ve Kondisyoneri Savaş Akkaya ile önümüzdeki yıl için sözleşme yenileme konusunda prensipte anlaştı.

İnegöl Belediyespor’ un sakatlıksız bir sezon geçirmesinde büyük emeği olan Savaş Akkaya, ” e yine sağlıklı ve  başarılı bir sezon yaşayacaktır.

Savaş Akkaya Kimdir?

2006 Cumhuriyet Üniversitesi’ne başladı. Bir çok bireysel branşta sporculara kondisyonerlik yaptı. Judo ve atletizmde olan sporcuları ile bir çok dereceye sahip oldum. Sivasspor futbol A takımından teklif alarak ilk profesyonel hayatına başladı. 1.5 yıl süren Sivasspor futbol A takımı sonrası 1 yıl 2. Lig Sivas Belediyespor’da devam etti. Daha sonra süper lige çıkan 4 Eylül Belediyespor Voleybol takımına transfer olarak ilk voleybol kariyerine başlamış oldu.

Daha sonra plaj milli takımından davet alarak Milli görevini yerine getirmek amacı ile 3 dönem plaj milli takımında calıştı. Bu dönem içerisinde;

4 Balkan Şampiyonluğu
1 Dünya 3.lüğü
2 Dünya 5. liği
Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu
Avrupa Şampiyonası 3.lüğü yaşadı.
Aynı zamanda U20 kadın milli takımında dünya 4.lüğü sevinci yaşadı.

İnegöl Belediyesporumuzda geçirdiği 4 yıllık dönemde Balkan Şampiyonluğu yaşadı. 2 defa Türkiye Kupası (Kupa Volley) 4’lü finale kalma başarısına ortak oldu.

Yeni dönemde tekrar plaj milli takımı ailesine dahil olarak 2020 Tokyo Olimpiyatlarına adımızı yazdırmak için görevinin başına geçti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın