VoleybolunAdresi.com

İnegöl Belediyespor – Halkbank Ankara : 0 – 3

İnegöl Belediyespor – Halkbank Ankara : 0 – 3

Salon: İnegöl Spor Salonu
Hakemler: Cihat Fırıncıoğlu, Kadir Girente
İlhan Balaban, Tuncay sevim. (1) Melike Erol Özkan, (2)Mümin Şen, (3) Süleyman Bayazıt, (4) Öznur Tosun

İnegöl Belediye: İbrahim Başaran, Niels Klapwijk, Siarhei Antanovic, Cansın Hacıbekiroğlu, Gökhan Çatal, Gazmend Husaj, (Caner Dengin, Mustafa Kırıcı, Ayhan Tunç, Mehmet Almaz, Ceyhun Tendar, )

Halkbank ANKARA: Raydel Hierrezuelo, Burutay Subaşı, Faik Samed Güneş, Velizar Chernokozhev, Nemanja Petric, Emre Batur, (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Abdullah Çam, Lucas Loh)

Setler: 28-30,  23-25, 26-24
Süre:  101 dakika ( 44,  27, 30 )

Efeler Voleybol Ligi’nin 12.hafta karşılaşmasında

Maçın ilk setinde voleybolun güzelliklerini her iki takımda seyirciye yansıtamadı.  Takımlar karşılıklı kötü servis kullandılar. Seyircilerin üstüne patlayan lambalar nedeniyle duran oyun, İbrahim-Raydelin sarı kartla sona eren kavgaları sette öne çıkan ayrıntılardı. İnegöl Belediye sete yaklaşmışken yaptıkları basit hatalar Halkbank’ı iştahlandırdı. 44 dakika süren set de 30-28 konuk ekip lehine sonuçlandı: 0-1

İkinci sette de oyun düzeyi yükselmedi. Setin başında iki lamba daha oyundan çıktı. Her iki takımda oyuna konsantre olamayınca istenilen  yine oyun tutturamadı. İkinci teknik molada da ev sahibinin 12-9 üstünlüğü vardı. Halkbank yine geriden gelip dengeyi buldu. Sadece köşelerden hücum yapan Mavi-Beyazlılar hücum ve servisini sertleştirdi, seti de 25-23 alarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete Halkbank daha iyi başladı. İnegöl Belediye d erakibine ayak uydurdu. Halkbank defans ve hücumda üstünlük kurdu. İnegöl Belediye’nin hücum yöne zenginliği  Halkbank’a oldukça zorluk çıkardı. Teknik molada ilk kez konuk takım üstünlüğü vardı: 11-12. Setin kalan bölümü voleybol şöleni şeklinde geçti. Mücadeleyi 26-24’le kazanan Halkbank, maçı da 3-0 galip bitirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın