VoleybolunAdresi.com

İnegöl Belediyespor’ da yaz spor okulları başladı

İnegöl Belediyespor’ da yaz spor okulları başladı

İnegöl Belediyespor’umuz bünyesinde düzenlenen yaz spor okulları 9 branş ve engelsiz yaz spor kursu ile başladı. 2 dönem halinde sürecek olan spor okulları 17 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek.

Yaz Spor Okullarının başlamasıyla ilgili açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanımız Alper Taban, yaz spor okullarının hem çocukların spor yapması hem de alt yapıdan yeni sporcular yetiştirilmesi noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiğine vurgu yaptı.

Taban, “Yaz Spor Okullarını yoğun bir eğitim dönemini sonlandıran öğrencilerimizin kötü alışkanlıklardan uzak, spor ile stres atmalarını ve boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmeleri için düzenliyoruz. Spor kenti İnegöl için uğraş veriyoruz. Bu manada Yaz Spor Okullarımızın hüviyeti bizleri için çok önemli. 15 Mayıs Salı günü itibariyle kayıt almaya başladığımız Yaz Spor Okullarının bu seneki çalışma dönemleri 1.dönem 25 Haziran ile 20 Temmuz arasında olacakken, 2.dönem ise: 23 Temmuz ile 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek” dedi.