VoleybolunAdresi.com

Halkbank Şampiyonlar Ligine start veriyor

Halkbank Şampiyonlar Ligine start veriyor

Şampiyonlar Liginde Türkiye’yi Ankara’dan temsil eden tek takım Halkbank ANKARA, ilk maçına yarın (7 Aralık, Perşembe) çıkacak. Alman temsilcisi Vfb Friedrichshafen’la Almanya’da oynayacak başkentlilerin maçı ZF Arena Friedrichshafen’da Türkiye saati ile 22:00’de başlayacak. Müsabakayı İtalya Voleybol Federasyonu’ndan Fabrizio Pasquali ile Bosna Hersek Voleybol Federasyonu’ndan Sinisa Ovuka yönetecek.

Hedef üç puan

Tam kadro olarak Almanya’da bulunan Mavi-Beyazlılarda takım kaptanı Burutay Subaşı, devler arenasına iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ve arkadaşlarına güvediğini söyledi.

İkinci kaptan Nemanja Petric de işlerini ciddiye aldıklarını, Almanya’dan üç puanla dönmek istediklerini iletti.

Orta oyuncu Hakkı Çapkınoğlu, rakibin Şampiyonlar Ligi’nin gediklisi bir takım olduğunu belirterek, “Biz de öyle bir takımız. Buradan alacağımız sonuçla bunu bir kez daha kanıtlamak istişoruz” diye konuştu.

Takımın gençlerinden Abdullah Çam da “Bu seviyede oynadığımız her maç hem takımın kimliğine, hem de biz gençlerin gelişimine katkı yapıyor. Bunu bir de üç puanla taçlandırarak camiamıza armağan etmek istiyoruz” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın