VoleybolunAdresi.com

Gelişim Koleji’ nin antrenör oyuncusu..” Ege Yıldız” 

Gelişim Koleji’ nin antrenör oyuncusu..” Ege Yıldız” 

Gelişim Kolejinin başarılı Orta Oyuncusu ve kulüpteki oyuncuların “Ege Ablası” Ege Yıldız.  Hafta sonları maç günleri de dahil sabahtan spor okullarında antrenörlük yapıyor ve öğleden sonra da A takımının maçında sahadaki yerini alıyor.

2007-2008 yıllarında Gelişim Koleji Spor okullarına başladığında henüz 10 yaşında olan Ege Yıldız kısa sürede gösterdiği başarının ardından küçük takımına seçildi ve o günden sonra kulübünün minik, yıldız, genç ve A takım kategorilerinde yıllardır başarıyla mücadele ediyor.

Lise yıllarında Gelişim Kolejinden burs alamayan Ege Yıldız, liseyi Menemen Anadolu Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümünde okudu. 4 yıl boyunca çok zor şartlarda mücadele eden, okuduğu okuldan çıkıp akşam Gelişim Kolejindeki idmanlara yetişmek için yıllarca yağmurda, çamurda, soğuk ve sıcak havalarda mücadele eden Ege, buna rağmen pes etmedi ve çok sevdiği voleybol sporunu ve Gelişim Kolejini bırakmadı.

Liseyi bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünü okurken bile Gelişim Kolejini bırakamayan Ege artık hem kulübün A takımında kendinden yaşça küçük oyunculara ablalık yapıyor, onlara tecrübelerini aktarıyor hemde hafta sonları spor okullarında antrenörlük yaparak küçük kızlarımıza kendisi gibi bu sporu sevdirmek için çaba gösteriyor.

İlerleyen yıllarda okuduğu meslek olan Grafik tasarımcılığı mesleğini yapmak ve voleybol antrenörlüğüne devam etmek isteyen Ege Yıldız’a bizlerde mesleğinde başarılı bir iş kadını olmasını antrenörlük hayatında da birçok sporcu yetiştirmesini temenni ediyoruz.

Haldun Halden / İzmir

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın